FIRINCILAR ODASI BAŞKANI KOCAİHTİYAR: "YENİ UYGULAMAYLA...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

FIRINCILAR ODASI BAŞKANI KOCAİHTİYAR: "YENİ UYGULAMAYLA EKMEK İSRAFI ÖNLENECEK"

Akşehir Lokantacılar Kebapçılar Fırıncılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Ramazan Kocaihtiyar, Bakanlığın ekmek uygulamasında yaptığı değişikliğe değindi.

03 Ocak 2018 - 00:47

HABER/ KAMİL SELVİ 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'nde yapılan değişiklikle bugün itibarıyla ekmekte yeni dönem başladı. Ekmek çeşitlerinin bugünden itibaren en az 200 gram ağırlıktan başlamak üzere 10'ar gram artırılarak piyasaya arz edilmesiyle ekmek israfının önüne geçilmesi hedefleniyor. Akşehir Lokantacılar Kebapçılar Fırıncılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Ramazan Kocaihtiyar, yeni uygulamayla ekmek israfının önleneceğini belirtirken, "Bu uygulama Akşehir'imiz de Şubat ayından sonra geçerli olmaya başlayacak. Konya'da bulunan Esnaf ve Sanatkarla Odası Birliğine bağlı fiyat tespit komisyonu var. Biz buradan bununla ilgili fiyat teklifi alacağız. Karar alındıktan sonra da burada ki Resmi kurumlara iletilecek ve bu kararla hareket edilecek." dedi.
Kocaihtiyar, yapılacak olan uygulamanın olumlu olacağını söyleyerek şunları dile getirdi: "Bakanlığımızın ekmek için yaptığı uygulama herkes için iyi olacak. Çünkü başta ekmek israfı önlenmiş olacak. Fırından çıkan ekmekler hamur olmadan pişmiş bir şekilde vatandaşlara sunulacak. Küçük aileler için çok iyi oldu. Herkes ailesinin tüketeceği miktarda ekmek alacak. Şimdi iki kişilik bir aile için örneğin 200 gramlık ekmek yeterli olacaktır. 3-4 kişilik aile de kendi ihtiyacı oranında ve sayısında ekmek alacak. Halkın zarar etmeyeceği şekilde esnaf odası olarak bu tür uygulamalara bizlerde ayak uydurmaya çalışacağız."

 

Bu haber 2332 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Şeker’in 65. pancar alım kampanyası başladı
Konya Şeker’in 65. pancar alım kampanyası başladı
SENİRKENT SÜRÜCÜ KURSU
SENİRKENT SÜRÜCÜ KURSU