GENÇ AKSES 8. KONYA BİLİM FESTİVALİ’NE GÖTÜRDÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GENÇ AKSES 8. KONYA BİLİM FESTİVALİ’NE GÖTÜRDÜ

Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi ( Genç AKSES Merkezi),Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Konya Bilim Festivali’ne Akşehirli öğrencileri götürerek incelemelerde bulunmalarını sağladı.

11 Ekim 2021 - 22:45

Akşehir’deki Ortaokul ve Liselerde öğrenim gören toplam 110 öğrenciyi hafta sonu Bilim Festivali’ne götüren Genç AKSES, öğrencilerin fuar alanını gezip, bilim merkezinde incelemelerde bulunmalarını, keyifli olduğu gibi bir o kadar da eğitici bir gezi yapmalarına imkan sağladı.
Uçak modeli yapımı, 3B yazıcı etkinlik alanları, uzay mekiği yapım atölyesi, astronomi gözlemleri, elektronik tasarım atölyeleri gibi alanlarda incelemelerde bulunan heyet, bilim merkezi ziyaretinde de Planetaryum seansına girerek ‘Uzay ve Dönüşü’ konulu gösteriyi izlediler.Genç AKSES’in faaliyete geçmesi ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Akşehir’imizde ikamet eden gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda gençlerimizin hayallerini desteklemek, gönüllülük çalışmalarını güçlendirmek, ülkemiz ve insanlık için yenilikçi fikirlere imkan tanımak, aktif bir hayat tarzını teşvik etmek amacıyla içerisinde sanat, kültür, spor, değerler ve dini eğitimlerin verileceği Genç AKSES; ilk faaliyetini Konya Büyükşehir Belediyemizce açılan Konya Bilim Festivali’ne öğrencilerimizi götürerek gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki günlerde Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi kompleksi içerisinde yer alan Genç AKSES Merkezi; kurslara ve faaliyetlerine başlayacaktır. Gençlerimizin sağlıklı bir yaşama kavuşmaları için spor aktivitelerinin yanı sıra bir çok teknolojik ve kültürel kurs ve etkinliklerle, onların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını sağlayıp, şehrimize ve ülkemize sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacaktır” dedi.Hafta sonu gezisine katılıp, Konya’daki Bilim Festivali ve Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulunan öğrencilerde geziden büyük keyif aldıklarını belirterek, böyle bir etkinliği gerçekleştirdiği için Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya teşekkür ettiler.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 241 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...