GENÇ AKSES KURSLARINDA EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GENÇ AKSES KURSLARINDA EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA

Akşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Genç Akşehir Kültür, Sanat, Eğitim ve Spor Merkezi (Genç AKSES) tarafından ücretsiz olarak açılan kurslara gençler yoğun ilgi gösteriyor.

29 Temmuz 2022 - 23:04

Genç AKSES  tarafından başlatılan Espor kursu, İHA yapımı ve uçuş eğitimi kursu, futbol kursu, yüzme k

ursu devam ederken, bağlama kursu da önümüzdeki günlerde başlıyor. Kurslarda 460 genç eğitim alırken en çok ilgiyi 300 katılımla yüzme kursu görüyor.Espor ve İHA kursu Genç AKSES Merkezi’nde, yüzme kursu Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde, futbol kursu Akşehir Spor Tesisleri’nde, bağlama kursu ise Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
Genç AKSES’in bugüne kadarki çalışmaları kapsamında bin 400 öğrenciye sinema filmi izletilirken, 810 öğrenci çeşitli kültürel gezilere götürüldü.  İlkokul seviyesinde 150 öğrenciye de sağlıklı beslenme ve hijyen konusunda eğitim verildi. Aynı zamanda gençler içinde bilardo turnuvası düzenlendi.  Yaz dönemi öncesi düzenlenen kurslarda da 505 öğrenci eğitim aldı. Yaz dönemi kursları Eylül ayının ilk haftasına kadar devam edecek.Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi kompleksi içerisinde yer alan Genç AKSES Merkezimiz; düzenlediği kurslar ve faaliyetlerle gençlerimizin birçok teknolojik ve kültürel kurslara katılmalarını, sağlıklı bir yaşama kavuşmaları için spor aktiviteleri yapmalarını, düzenlediği etkinlikler ve gezilerle de onların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını sağlayıp, şehrimize ve ülkemize sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yaz dönemi kurslarımıza yoğun ilgi gösteren tüm gençlerimize teşekkür ediyor, onların gelişimlerine katkı sağlayacak bu tür kurs, etkinlik ve gezilerin devamı için çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtiyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ 

 

Bu haber 604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORTAKÖYSPOR GALİP
ORTAKÖYSPOR GALİP
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU