GENÇLİK MERKEZİNDE MAVİ KAPAK SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GENÇLİK MERKEZİNDE MAVİ KAPAK SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Akşehir Gençlik Merkezinde ‘Genç Dönüşüm’ projesi kapsamında ‘mavi kapak' toplama kampanyası ile ortopedik engellilere umut olunuyor.

20 Temmuz 2022 - 10:36

Gençlik Merkezindeki mavi kapak kampanyasına Minik Gönüllü Eymen Koç destek verdi. Kampanya ile engelleri birlikte aşmaya çalışıyor, engelli kardeşlerinin yüzünde tebessüm olmaya çalıştıklarını kaydeden yetkililer, sıfır atık timi gönüllüsü gençlerle topladıkları kapakların geri dönüşümüne katkı sağlayarak doğanın zarar görmesinin de önüne geçmeye çalıştıklarını söyledi.
Ortopedik engelli bireyin tek başına hareket etmesini, özgürce gezmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilmek adına Akşehir Gençlik Merkezi olarak mavi kapakları geri dönüşüme göndererek onlar için tekerlekli sandalye temin ettiklerini ifade eden yetkililer, “İçtiğiniz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmak yerine biriktirirseniz sizler de engelli vatandaşlarımızın hayatlarına özgürce devam etmelerine yardımcı olabilirsiniz. Umuda ortak olduğun yolda, iyi ki birlikte yürüyoruz” diye konuştu. Gönüllülük Kulübü üyeleri tarafından mavi kapak toplama etkinliğinin devam edeceği belirtilirken, Akşehir ilçesindeki gençleri bu tür faaliyetlere katılmak için davet ettiler.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 482 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORTAKÖYSPOR GALİP
ORTAKÖYSPOR GALİP
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU