Girişimciliğin Altın Kuralı: Doğru E-ticaret Altyapısını...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Girişimciliğin Altın Kuralı: Doğru E-ticaret Altyapısını Seçmek

27 Mart 2021 - 13:26

E-ticaret sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimci adaylarının yapacağı birçok çalışma bulunmaktadır. Girişimci ve girişimci adaylarının başarılı bir şekilde işlerini kurması ve ilerletebilmesi için e-ticaret sektöründe yapacakları çalışmalar oldukça önemlidir. E-ticaret yaparak internetten ürün satmak için girişimci adaylarının yapması gereken çalışmalar şunlardır;

 

 • Satılacak Ürünlere Karar Verme

 

 • E-ticaret Hosting Seçimi

 

 • E-ticaret Alt Yapısı Seçimi

 

 • Operasyonel Süreçler

 

 • Reklam Çalışmaları

 

İyi bir şekilde yönetildiği takdirde girişimci adayları işlerini başarıya ulaştırabilmektedir. Fakat bu unsurlar arasında bir girişimci adayının dikkat etmesi gereken en önemli unsur e-ticaret alt yapısı ve e-ticaret paketleridir. Bu nedenle Girişimciliğin Altın Kuralı: Doğru E-ticaret Altyapısını Seçmek adlı yazımızın devamında sizlere e-ticaret alt yapıları hakkında bilgi vereceğiz.

 

E-ticaret Paketi Nedir?

 

E-ticaret paketi, e-ticaret sektöründe faaliyet göstermek isteyen kişilerin online satış yapmasına olanak sağlayan yazılımlara verilen isimdir.

 

E-ticaret paketleri genellikle firmaların ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerle donatılmış yazılımlar olduğu için girişimciler seçim yaparken ilk olarak kendi firmalarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalı ve buna göre doğru bir e-ticaret alt yapısı seçimi yapmalıdır.

 

En İyi E-ticaret Paketleri Nasıl Bulunur?

 

Girişimci adaylarının e-ticaret sektöründe başarılı bir şekilde faaliyet gösterebilmesi için ilk altın kural en iyi e-ticaret paketleri ile çalışmaktır. Yeni bir girişimci veya e-ticaret sektöründe faaliyet göstermek isteyen bir firmanın kendi markaları için en iyi e-ticaret paketlerini seçerken göz önünde bulundurması gereken unsurlar şunlardır;

 

 • Yıllık Trafik

 

 • Web Alanı

 

 • E-mail Hesapları

 

 • Databese

 

 • Tasarım Özellikleri

 

 • Arama Motoru Optimizasyonu İçin Modüller

 

 • Kargo Entegrasyonu

 

 • Pazaryeri Entegrasyonu

 

 • Sosyal Medya Modülleri

 

Genellikle iyi e-ticaret alt yapılarında sunulan özelliklerdir. Bununla beraber firmanızın e-ticaret süreçlerini yönetebilmeniz için kampanyalar, güvenli ödeme yöntemleri, muhasebe entegrasyonları gibi önemli özelliklerin de bulunması oldukça önemlidir.

 

Firmanızın ihtiyaçlarını karşılayan e-ticaret alt yapılarını en iyi e-ticaret alt yapısı olarak değerlendirseniz de bir e-ticaret alt yapısı ile çalışmadan önce incelediğiniz firmaların referanslarının sağlam olmasına da önem verebilirsiniz.

 

E-ticaret Paketleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

E-ticaret sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin bir e-ticaret paketi satın almadan önce e-ticaret paketleri hakkında bilgi edinmesi gerekmektedir. E-ticaret paketleri hakkında yapılan araştırmalar sonucunda firmalar ihtiyaçlarına en uygun e-ticaret alt yapılarını bulabilmektedir.

 

 • E-ticaret paketleri hakkında araştırma yapan kişilerden en çok gelen sorulardan birisi e-ticaret paketleri yıllık mı sorusudur. Genellikle e-ticaret paketleri yıllık olarak satılan yazılımlardır.

 

 • E-ticaret sitesi kurmak isteyenlerin merak ettiği başka bir konu ise e-ticaret paketlerinin özellikleridir. Yeni girişiminiz için sizler de bir e-ticaret paketi arıyorsanız e-ticaret paketleri karşılaştırması yapabilir ve firmanıza en uygun olan e-ticaret paketini seçebilirsiniz. Bununla beraber çalışacağınız firma ile bağlantıya geçerek kullanmak istediğiniz e-ticaret paketinin içerisine yeni modüller de ekleyebilirsiniz.

 

 • E-ticaret paketleri içerisinde en çok tercih edilen hazır e-ticaret alt yapıları ile çalışmanız firmanızın daha hızlı bir şekilde yol almasına olanak sağlamaktadır.

 

 • Hazır e-ticaret paketleri bir e-ticaret firmasının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatıldığı için e-ticaret sitenizi kurarken yazılımcı masraflarının sıfıra inmesine olanak sağlamaktadır.

 

 • E-ticaret paketleri sürekli geliştirilen paketler olduğu için çalıştığınız alt yapı firmasının yeni özellikleri e-ticarette farklılaşmanıza olanak sağlayacaktır.

 

E-ticaret paketi seçiminizi yaparken bunları göz önünde bulundurmalı ve doğru bir e-ticaret alt yapısı seçerek e-ticarete ilk adımınızı atmanız gerekmektedir. Yeni girişiminiz için seçeceğiniz e-ticaret alt yapı firmasının gelişmeye ve geliştirmeye açık olması e-ticaret sürecinde hızlı ve sağlam adımlar atmanıza olanak sağlayacaktır.

 

Ticimax ile E-ticarette Doğru Adımlar Atın

 

E-ticarette doğru adımlar atmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği e-ticaret alt yapısı olan Ticimax ile sizler de bu sektörde başarıyı daha kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları e-ticaret süreçlerini yönetmenizi kolaylaştıracak özellikler ile donatılan bir alt yapı olduğu için e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından en çok tercih edilen alt yapıdır. Siz de e-ticaret süreçlerini yönetebilmek için Ticimax e-ticaret alt yapılarını seçin ve e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan entegrasyon, sosyal medya, SEO modülleri ile e-ticarette doğru adımlar atın.

 

Bununla beraber, e-ticaret sektörüne dair daha fazla bilgi edinmek için Ticimax’ın instagram, facebook ve youtube hesaplarını takip edebilir ve e-ticaret üzerine verilen ücretsiz eğitimlerden haberdar olabilirsiniz.

Bu haber 3071 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNAK BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE EKİP GÖNDERDİ
YUNAK BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE EKİP GÖNDERDİ
AKŞEHİR HALKI DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER
AKŞEHİR HALKI DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER