ILGIN’DAN REYHANLI’YA ZİYARET

Ilgın Milli Eğitim Müdürü, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkan Vekili, Ilgın Müftülüğü Temsilcisi ve Konya İHH Ilgın Temsilciliği Yönetiminden oluşan heyet, İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Lojistik ve Koordine Merkezi başta olmak üzere birçok tesisi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


ILGIN’DAN REYHANLI’YA ZİYARET

Konya İHH İnsani Yardım Derneği Ilgın Temsilciliği tarafından organize edilen ziyarete; Ilgın Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkan Vekili Hasan Teke, Ilgın Müftülüğü Temsilcisi Bünyamin Korkmaz katıldı. Heyet, Reyhanlı Koordine Merkezi’nde yapılan sunum ile İHH İnsani Yardım Vakfının Suriye çalışmaları hakkında bilgi edindiler.
İHH İnsani Yardım Vakfının Reyhanlı'daki günlük 250 bin ekmek üreten fırını ve reyhanlı lojistik merkezini gezdiler.
990 Suriyeli çocuğun kaldığı Çocuk Yaşam Merkezinde; idari hizmet binası, cami, ilk ve ortaokul seviyesinde eğitim 3 okul, rehabilitasyon merkezi, poliklinik binası, açık ve kapalı spor salonu, sosyal tesis, çocuk parkları, ekim-dikim amaçlı tarlalar ve hayvanat bahçesi gibi alanları yerinde görüp bilgi alan heyet, yaşam merkezindeki yetimlerle vakit geçirdi.
Savaşın izlerini taşıyanların yeniden hayata tutunmaya çalıştıkları yerlerden olan Ortez ve Protez Merkezi ve Yetimhaneleri gezen heyet, savaşın insanlarda nasıl yaralar bıraktıklarına şahit oldular.
HABER MERKEZİ