MHP YUNAK İLÇE BAŞKANI ÇİL'DEN 50.YIL MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil, MHP’nin kuruluşunun 50. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


MHP YUNAK İLÇE BAŞKANI ÇİL'DEN 50.YIL MESAJI

Başkan Çil mesajında, “8-9 Şubat 1969 tarihinde rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in önderliğinde, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet, yeni bir dünya ve yeni bir toplum anlayışının siyasetteki temsilcisi olarak kurulan Milliyetçi Hareket Partisi’nin o tarihte başlayan büyük yolculuğunun 50. yılını idrak etmiş bulunmaktayız. Türk milliyetçiliğinin çıktığı bu kutlu yolculuk, Türk milletine, Türk vatanına ve insanlığa hizmet yolunda yılgınlığa, umutsuzluğa ve kesintiye meydan vermeden kara sevdalıların omzunda ilelebet yürümeye devam edecektir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in arkadaşlarına hitaben söylediği, ‘Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum’ sözleri bu tarihi sürecin ve şuurun yansımasıdır. Türk milliyetçiliği, taşınması çok ağır bir sorumluluk ve çok şerefli bir hüviyettir. 
Bugün Milliyetçi Hareket Partisi, ülkenin geleceğine ümitle bakmak isteyenlerin umudu, geleceğinden endişeli olanların sığınağı haline gelmiş ise, bu 50 yıllık siyasi varoluşu sürecinde harekete gönül ve omuz vermiş, emek vermiş bazen de can vererek şehit olmuş aziz kahramanların, dava arkadaşlarımızın eseridir. 
Kurucu Atalardan, Ergenekon’a, Teoman Han’dan Mete Han’a, Alparslan’dan Fatih’e, Atatürk’ten Başbuğ Alparslan Türkeş’e kadar uzanan şanlı Başbuğlarımızın yazdığı şerefli tarihimiz, bugünde Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin Liderliğinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben” anlayışıyla Aziz Türk Milletinin varlık, birlik ve bütünlüğü esaslarıyla yazılmaya devam etmektedir. 
Bu vesileyle, Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, bugün bölücülükle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla yad ediyorum. Bir ülkü etrafında toplanmak için bizlere liderlik etmiş, yol göstermiş, bizleri yetiştirmiş olan, ömrünü Türk-İslam ülküsüne adamış Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş aziz dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.
HABER MERKEZİ