AKŞEHİR ÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI SİLLE'DE BULUŞTU

1971 yılında Akşehir öğretmen okulu mezunları Konya’da buluşarak hasret giderip, kültürel ve tarihi yerleri gezdiler.


AKŞEHİR ÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI SİLLE'DE BULUŞTU

Akşehir öğretmen Okulu’nu 1971 yılında bitiren 3-E sınıfının her yıl değişik bir yerde gerçekleştirilen buluşmaları bu yıl Konya’da 30-31 Ağustos- 01 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Aralarında Emekli Eğitimci-Şair Ahmet Üresin’in de bulunduğu Akşehir Öğretmen Okulu mezunları Meram Yeniyol Caddesi üzerindeki Sema Oteli’nde buluşarak, o dönemdeki öğretmenlerinden bazıları,  sınıf arkadaşları ve konuklarında olduğu yaklaşık 50 kişilik bir gurup ile özlem giderek, anılarını anlatıldı. Şarkı ve türküler söylendi. Özellikle Bozkır Ekibi oyunları ile izleyenleri büyüledi. Şair Ahmet Üresin son şiir kitabı ‘Gökyüzünün Öteki Yüzü’ isimli kitabını salonda bulunanlara armağan etti.
Akşehir Öğretmen Okulu mezunlarının buluşması hakkında bilgi veren Emekli Eğitimci-Şair Ahmet Üresin, “Musalla Mezarlığında yatan merhum sınıf arkadaşımız Hüseyin Tombuloğlu, öğretmenimiz Ömer Uçar’ı ziyaret ettik. Rehber Ayşe Akkaya gezi boyunca gezilen yerler ve Konya hakkında bilgiler verdi. Çatalhöyük, Sille’yi gezdik. Konya ile özdeşleşen etli ekmek yenildi. Mevlana Müzesi gezildi. Akşam da Sema Gösterisi izledik. 01 Eylül günü otelde vedalaşılarak herkes kendi memleketine ayrıldı. Bu buluşmadan memnun kalan katılımcılar yeniden buluşma dileklerini ilettiler. Bu toplantı ile 48 yıllık arkadaşlık duyguları bir kez daha pekişmiş oldu. Katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

HABER  / MEHMET İNCE