ATAKENT MAHALLESİ PARKLA GÜZELLEŞTİ

Akşehir Belediyesi; mahallelerde yaptığı hizmet ve çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Büyükşehir Yasasıyla Akşehir’in mahallesi haline gelen eski köy ve kasabalarda yapılan yatırım ve hizmetler kapsamında Akşehir Belediyesi tarafından Atakent Mahallesi’ne bir park yapıldı. Park adeta güzelleşti.


ATAKENT MAHALLESİ PARKLA GÜZELLEŞTİ

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, park yapılan alanda daha önce küçük dükkanların olduğunu gelen talep üzerine buradaki dükkanları yeni yaptıkları dükkanlara taşıyıp bu alana park yaptıklarını belirterek “Burada gerek muhtarımız, gerek mahalle başkanımız, tarafından buradaki dükkânların kaldırılmasıyla ilgili talepler vardı. Bizde her mahalleye bir park yapımı noktasında Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte birçok yerde çalışmalar yaptık. Bir kısmını Akşehir Belediyesi olarak bir kısmını da Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte yaptık. Dükkânlarımızı buradan kaldırdıktan sonra sebze halinin bulunduğu yere 4 tane yeni dükkân yaptık. Buradaki faaliyet gösteren esnaflarımızı da yeni yaptığımız işyerlerine taşıdık. Bu alanımızı da güzel bir park yapalım ki, Camiye yakın bu alanın Atakent mahallemizin merkezi bir konumu olduğu için gelen hemşerilerimiz burada ferahlasın istedik. Yaklaşık 100 bin TL’lik maliyetle Atakentli hemşehrilerimizi böyle güzel bir park kavuşturduk. Parkımızda birçok süs bitkileriyle birlikte kamelyalar, süs havuzu ve oturma banklarıyla güzel bir ortam sağladık” dedi.
Atakent Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Leblebi’de “Atakent Mahallesi Muhtarı olarak Başkanımıza güzel hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Mahallemizin merkezinde olan işyerlerimiz gerçekten hiç yakışmıyordu. Esnaf arkadaşlarımızın iş yerlerini yeni yapılan alana taşıdık.  Ardından Mahallemize yakışır bir şekilde vatandaşlarımızın oturabileceği, dinlenebileceği, ferahlayabileceği bir ortam kazandırıldı. Bu parkın yapılmasında emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.
HABER MERKEZİ