SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

AKŞEHİR Belediyesine ait Aquapark Kapalı Yüzme Havuzu ile Sağlıklı Yaşam Merkezi Akşehir halkına hizmet vermeye devam ediyor.


SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Düzenlenen ve geliştirilen tesiste; Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Fitness Salonu, Hamamı, Saunası, Buhar Odası ve güler yüzlü personeli ile erkek misafirlerimizin rahat ve hijyen ortamında kaliteli zaman geçirmesi amaçlanmıştır. Halkımızın sağlıklı yaşamı hayat felsefesi haline getirebilmesi amacıyla, uygun fiyatlarla çeşitli paketler bulunmaktadır. Yüzme bilmeyen vatandaşımız kalmasın ve çocuklar küçük yaştan itibaren spor yapma alışkanlığı kazansın diye alanında uzman kişilerle yüzme dersleri de verilmektedir. Şehrimizdeki okullarla birlikte yapılacak her türlü projeye açık ve Akşehir halkının yaşam standartlarını yükseltmek için her daim hizmete hazırız. Ayrıca vatandaşımızın talebi üzerine tesisimize ulaşımı kolaylaştırmak için gerekli çalışmalar da yapılmaktadır. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Sağlıklı Yaşam Merkeziyle ilgili olarak  “2008-2009 yıllarında bu tesis Akşehir’imize kazandırıldı ve uzun yıllar hizmet verdi. Ama işletmecilik sorunları nedeniyle biraz atıl kalmıştı. Bizde Akşehir Belediyesi olarak hem bu yatırıma sahip çıkmak hem de beklenen faydanın tekrar sağlanmasını temin etmek amacıyla tadilat yaptık. İşletmecilikle ilgili tekrar bir sorun yaşamamak adına da özellikle işletmesinin zor olduğu bu kapalı havuz, fitness salonu, hamam, sauna olan bölümü Akşehir Belediyesi olarak işletilmesi için yola koyulduk. Yan taraftaki Aqua bölümü ve Havuz başı düğün salonu bölümü de Akşehirli bir firmamıza ihale edildi. Yine üçüncü bölüm olan kapalı halı saha ve tenis kortu bölümünü de Akşehir Sporumuza bir proje karşılığında verdik. Akşehir Spor’da taraftarlar derneğimize bir sözleşme karşılığında orayı verdi. Orası da Akşehir Spor Taraftarlar Derneğimiz  tarafından hizmete devam ediyor ” dedi.
AKŞEHİR HALKI  SPORA DÜŞKÜN 
Akşehir’de spora büyük bir ilginin olduğunu söyleyen Başkan Akkaya “Akşehir Sporumuz 8 kategoride 8 spor dalıyla hizmet veriyor. 375 sporcumuz var. Tabi bunlardan en önemlisi BAL Liginde mücadele eden Akşehir Spor Futbol Takımımız. Bunun dışında, halterde, halk oyunlarında, güreşte, okçulukta birçok alanda faaliyet yapılıyor. Önümüzdeki günlerde inşallah bunlara yüzmeyi de ekleyeceğiz. Bu tesisi de biraz da onun için elden geçirdik. Akşehir’de yüzme bilmeyen gencimiz, öğrencimiz kalmasın kampanyasıyla bu tesis dolu dolu hizmet verecek. Akşehir’imizde bu anlamda hizmet veren kuruluşlarımızda var onlarla rekabet halinde değil güzel bir dayanışma içerisinde Akşehir’imize ve değerli hemşehrilerimize Sağlıklı Yaşam Merkezi ismiyle hizmet veriyoruz” diye konuştu.
HABER / MEHMET İNCE