TELEFON DOLANDIRICISI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Akşehir'de yaşayan 84 yaşındaki H.C.'yi telefondan arayarak kendini polis olarak tanıtan şahıs Emniyet güçlerinin çalışmalarıyla yakayı ele verdi.


TELEFON DOLANDIRICISI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Edinilen bilgilere göre; Akşehir'de ikamet eden bir şahsı telefon ile adının FETÖ terör örgütüne karıştığını bu olaydan kendisini kurtaracağını kendisinin başkomiser olduğunu bu iş için 100.000 TL paraya ihtiyaç olduğunu söyleyerek şahsı tehdit ve ikna yöntemiyle dolandırmaya çalışan Fatih O. (35) parayı almaya geldiği evde aldığı para ile birlikte Emniyet Güçleri tarafından suç üstü yakayı ele verdi. 
Dolandırıcılık olayını öğrenen Akşehir emniyet müdürlüğü asayiş büro amirliği ekipleri mağdurun parayı çektiği bankada ve mağdurun evinde gerekli tertibatı olarak parayı almaya gelecek olan şüpheli şahsı beklemeye başladığı öğrenildi. Parayı almaya gelen Fatih O. evden parayı aldıktan sonra aldığı para ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.Şahsın Denizli'den kiraladığı araçla geldiği ve  bu şekilde başka illerde de telefon ile dolandırıcılık yaptığı tespit edildi. Şahıs bugün saat 11:00 sıralarında adliyeye çıkarıldı.