YUNAK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İŞÇAN'DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.


YUNAK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İŞÇAN'DAN  MEVLİD KANDİLİ MESAJI

İşcan, yayımladığı kutlama mesajında; kandillerin toplum hayatında çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yerinin olduğu ifade ederek şöyle dedi:
"Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran, gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran peygamberimiz, bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir kişidir. Bugün insanlığın yaşadığı sorunları göz önüne getirdiğimizde, Peygamberimizin ortaya koyduğu ve örnek olarak yaşadığı, hak ve adalet gibi kavramların, insanlık için ne kadar önemli olduğu, günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır.
Mevlid Kandili, Peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır. Bu nedenle, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, insanımızın içinde var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, milletimizin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili'ni kutluyor, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.