ILGIN KAPLICALARI, KIŞ MEVSİMİNDE DE, TERMAL TURİZMİN GÖZDESİ!

İnsan sağlığı için oldukça faydalı olan Ilgın Kaplıcaları, Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından misafirlerini ağırlıyor.


ILGIN KAPLICALARI, KIŞ MEVSİMİNDE DE, TERMAL TURİZMİN GÖZDESİ!

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş,“Sahib Ata Termal Tesisleri; Şifalı sularının yansıra pek çok kültürel ve tarihi güzelliğe yakın olması dolayısıyla, turistik gezi yapmak isteyen misafirler için de geniş olanaklar sunmaktadır ”dedi.
Dünyanın sayılı termal hamamları arasında yer alan Ilgın Kaplıcaları’nın,kış sezonunu %90 a varan doluluk oranıyla karşılamasından duydukları memnuniyeti dile getiren Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş; Ilgın Kaplıcaları’nda, termal suyun, kaynağından ideal sıcaklıkta çıkması ayrıcalığıyla; soğuk su karıştırılmaksızın, en saf haliyle havuzlara verildiğinin, bu sayede, şifa verme özelliğinin tamamen korunduğunun altını çizdi.
Ertaş ayrıca; Ilgın Kaplıcaları’nda her geçen gün daha fazla misafir ağırlamalarında; değişen otelcilik anlayışının da büyük etkisi olduğunu belirtti.  “Alkolsüz aile oteli” konseptiyle hizmet veren, bay -bayan ayrı hamam ve spa merkezlerine sahip olduğu için, tüm aileyi rahat ettiren Sahip Ata Termal’de,Türkiye’nin her bölgesinden ve Avrupa’dan, şifa bulmak ve huzurlu bir tatil yapmak için gelen misafirlerin memnuniyeti için, hizmet kalitesine son derece önem verdiklerini kaydeden  Başkan Ertaş, Tarihi ve doğal güzellikleriyle, tatilcilerin hoş vakit geçirebileceği Ilgın’da, sağlık turizmini canlandırılması için yeni projelere önem verdiklerini bildirdi.
HABER MERKEZİ