ENGELLİ BİREYLER SİNEMADA BULUŞTU

03 Aralık Engelliler Günü sebebiyle Engelli Bireyler sinemada buluştu.


ENGELLİ BİREYLER SİNEMADA BULUŞTU

Akşehir'de  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Nasreddin Hoca Özel Eğitim ve 24 Ağustos Ortaokulu özel eğitim sınıfı ortaklığıyla  engelli bireyler için sinema etkinliği düzenledi.3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Nasreddin Hoca Özel Eğitim ve 24 Ağustos Ortaokulu özel eğitim sınıfı ortaklığıyla  engelli bireyler, evlerinden alınarak sinemaya getirildi. Çocuklar, daha önce kendilerine ayrılan sinema salonlarına geçerek film izleme keyfini yaşadı. Film devam ederken çocuklara özel ikramlarda bulunuldu.  Gönüllerince eğlenen çocuklar, böyle bir günde kendilerine bu güzel programı düzenleyen  öğretmenlerine teşekkür ettiler. 
Yetkililer 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalık olduğunu belirtti. Engellilik durumunun kısıtlamalardan meydana geldiğine dikkat çeken  Yetkililer; “Engellilik bireyin yetersizliği ya da farklılığından dolayı değil sosyal hayattaki kısıtlayıcı, damgalayıcı, alaycı, ön yargılı ve dolayısı engelleyici tutum ve davranışlar sonucu ortaya çıkan bir durumdur” dedi.
Engelli bireylerin sosyal hayatta daha aktif rol almaları için böyle bir etkinlik düzenlediklerini aktaran yetkililer şunları dile getirdi:
“Sosyal hayatta engelli bireylerin maruz kaldıkları sosyal dışlanma ve ayrımcılık gibi her türlü olumsuzluklara karşı farkındalık oluşturmak ve dikkat çekmek için çeşitli çalışmalar yapmaktayız. Bugünkü etkinliğimiz bu kapsamda olup engelli bireylerin sosyal hayatta daha aktif rol almaları ve erişilebilirliği artırmaya yönelik çalışmaları üretmek amacındayız”Bizde Akşehir Postası olarak engelli bireylere özel bir etkinlik düzenlediği için 24 Ağustos Sineması yetkilisine teşekkür ederiz. 
HABER / MEHMET İNCE