EMITT'TE NASREDDİN HOCA VE AKŞEHİR RÜZGARI

Kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Akşehir ve Nasreddin Hoca rüzgarı esiyor.


EMITT'TE NASREDDİN HOCA VE AKŞEHİR RÜZGARI

Akşehir'in tanıtımının yapıldığı standa, yerli ve yabancı ziyaretçiler büyük ilgi gösterirken, Temsili Nasreddin Hoca ile de fotoğraf çektirmek isteyenler adeta birbiriyle yarışıyor. Bu yıl kapılarını 24. kez açan ve kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na Akşehir damgasını vurdu. 
İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki EMITT İstanbul Fuarı'nın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yanı sıra KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel'in katılımıyla açıldı.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Filiz Tuna, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’de Akşehir Standında fuara gelen misafirleri ağırlıyorlar.    
Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay Belediyesi, Meram Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Akşehir Belediyesi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak açacakları bir stantla fuarda yer alırken, pek çok il ve ilçenin kendi stantlarında yörelerinin tanıtımını yaptığı EMITT İstanbul 2020 Fuarı'nda en çok ilgiyi Akşehir ve Temsili Nasreddin Hoca çekiyor. 
Fuar ile ilgili görüşlerini belirten Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı; Fuarda Akşehir'in tarihi güzelliklerini, tabiat güzelliklerini, kiraz lokumunu, Nasreddin Hoca’yı tanıttıklarına değinerek  “ Bu fuarın inşallah Akşehir'imizin tanınmasında katkı sağlayacağını ümit ediyoruz” diye konuştular.   
Akşehir standını; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya,  Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, valiler, bir çok il ve ilçe belediye başkanı, kaymakamlar, turizm seyahat acente yetkileri ile yerli ve yabancı misafirler ziyaret etti.
HABER MERKEZİ