SELÇUK ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. CEVDET ŞEKER'DEN ÇELTİK İLÇESİNE ZİYARET

Selçuklu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Beslenme Bölümü Prof. Dr. Cevdet ŞEKER, Çeltik Belediye Başkanı Ali MEŞE’yi makamında ziyarette bulundu.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. CEVDET ŞEKER'DEN ÇELTİK İLÇESİNE ZİYARET

Selçuklu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Beslenme Bölümü Prof. Dr. Cevdet ŞEKER,  Çeltik ilçesini Ziyaretinde Küçükhasan mahallemizdeki göletin suyunun çekilmesiyle birlikte sazlıkların yanması sonucunda mahalle halkımıza rahatsızlık verdiğinden dolayı Cevdet ŞEKER ve teknik ekibi yerinde incelemelerde bulundu.İncelemeler neticesinde göletimizdeki sazlıkların yanmasına çözüm bulacaklarını bildirdiler.
Belediye Başkanı Ali MEŞE ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu onure edici ve nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. CEVDET ŞEKER KÜÇÜKHASAN GÖLETTEKİ SAZLIKTA ARAŞTIRMALARDA BULUNDU.
Selçuklu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Beslenme Bölümü Prof. Dr. Cevdet ŞEKER,Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan SARGIN,Küçükhasan Mahallesi Muhtarı Hidayet AYDIN,Karşıyaka Mahallesi Muhtarı İrfan BİRİCİK ile  birlikte Küçükhasan ve Adakasım  Mahallelerimizin arasında bulunan göletimizin  suyun çekilmesiyle birlikte sazlıklıklarda meydana gelen yoğun duman ve toprak altındaki sazlık yanmaları hakkında  inceleme ve  araştırmalarını  yaptılar.
Çeltik Belediye Başkanı Ali MEŞE ;"Küçükhasan ve Adakasım mahallerimizin arasındaki göletimizin sularının çekilmesiyle birlikte sazlıklarda meydana gelen duman ve yanmaların Selçuklu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Beslenme Bölümü Prof. Dr. Cevdet ŞEKER'in yerinde inceleme ve araştırmlar yaptı.Bu durumun bir an önce çözüme kavuşturup halkımızın rahatsızlığını gidermek için çaba ve gayretlerimizi sonuna kadar sarf edeceğiz".dedi.
HABER / MEHMET İNCE