TOBB'DAN ILGIN'A TABLET DESTEĞİ

Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası , eğitime destek kampanyası çerçevesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gönderilen uzaktan eğitime erişim zorluğu yaşayan ihtiyaç sahibi 55 öğrenciye tablet bilgisayar hediye etti.


TOBB'DAN ILGIN'A TABLET DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında TOBB tarafından temin edilen 55 adet klavyeli tablet bilgisayar, uzaktan eğitime erişim zorluğu yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Ilgın Kaymakamı Aytekin YILMAZ ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili  Ebubekir AKÇAKAYA’ya teslim edildi. 
Ilgın Kaymakamı Aytekin YILMAZ,”Yüz yüze eğitime ara verildiği dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası, öğrencilerimizi unutmadı. Bu süreçte tablet bilgisayarlara ekmek su gibi ihtiyaç var. Bu tabletleri bizlere teslim ettiler. Bizde bunları okullarımızda amacına uygun bir şekilde dağıtacağız.Bu çocuklar hepimizin çocukları, yarınlarımız. Onun için eğitime yapılan her türlü yatırım insana yapılmış yatırımdır. Bu destekten dolayı Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası nezdinde Başkan Vehbi ÖZLEN ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederiz.”dedi.
Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vehbi ÖZLEN'de şu ifadelere yer verdi: 
" “Tablet ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılmak üzere TOBB’un tarafımıza göndermiş olduğu tabletleri Akçakaya’ya teslim ediyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaç sahibi öğrencilere tabletleri ulaştırmak için gayret içerisinde. Sıkıntılı dönemlerde irade ortaya koyan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a teşekkür ediyoruz.” HABER MERKEZİ