8 AYDA 71 KİLO VERDİ

Hemşerimiz Elif Yoldaş fazla kilosunun sebep olduğu sağlık sorunlarından dolayı doktor tavsiyesi ile Özel PARKHAYAT Hastanesi Uzman Diyetisyen Ezgi Yallagöze başvurdu. Bu sürecin nasıl geçtiğini kendisi şu sözlerle anlattı;


8  AYDA 71 KİLO VERDİ

“Ezgi hanıma aralık ayında kliniğinde tartıda gördüğüm il kilom 137’ydi. Vücur analizimi yaptığında ideal kilomun 65 kg olduğunu söyledi, kilomun getirdiği kolestrol ve şekerden dolayı o gün kendisi ile diyete başlama kararı aldım. Kan tahlillerime uygun bana özel  düzenli ve dengeli beslenme programlarımla 8 ay geçirdim. Bu süreçte her hafta kontrollerim doğrultusunda değişen her listeme harfi harfine uydum ve 1 saat yürüyüş ile diyetimi destekledim. Herkes benim mide ameliyatı yaptırdığımı, hastalığa yakalandığımı düşündüler ama ben en sağlıklı yol olarak diyet ve sporu seçtim ve 66 kiloya ulaştım yaklaşık 6-7 aydır da bu kilomu koruyorum. Bu süreçte bana destek olan hep motive eden hiç pes etmeyen Ezgi hocama çok teşekkür ederim.”
Ezgi hanımda bu süreci şu şekilde değerlendirdi; Elif hanım ve iradesi bu sürede çok güçlüydü yazdığım her programı eksiksiz harfiyen yerine getirerek her kontrolde kilo vererek ilerledi sporda destekli olduğu için herhangi bir deformasyon ile karşılaşmadık en önemliside kan tahlillerindeki problemler düzeldi ve bu sayede Elif hanıma kaliteli bir yaşam sunduk bende ona bana inanıp güvendiği ve pes etmediği için teşekkür ederim.
HABER  MERKEZİ