DEREÇİNE'DE SU SAYACI OKUMA İŞLERİ BAHAR VE YAZ AYLARINDA YAPILACAK

Dereçine Beldesinde, pandemi nedeniyle geçici olarak durdurulan sayaç okuma ve faturalandırma işlemleri bahar ve yaz aylarında yapılacak.


DEREÇİNE'DE SU SAYACI OKUMA İŞLERİ  BAHAR VE YAZ AYLARINDA YAPILACAK

Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız belediyenin sosyal medya hesaplarından yaptığı sayaç okuma ve faturalandırma duyurusunda şu ifadelere yer verdi; .'Ocak döneminde içme suyu sayaç okuması yapmadığımızdan haklı olarak iki dönem birleşirse su faturası çok gelecek endişesi yaşıyorsunuz. Bu yüzden açıklama yapma ihtiyacı hissettik.
Her meclis toplantısı gibi canlı yayınlanan Ocak 2021 meclis toplantısında aldığımız karar gereği Aralık-Ocak, Şubat-Mart ayları için kış aylarında gelir azaldığı ve pandemi sebebiyle yaşadığınız ekonomik zorluklar sebebiyle su ücretini 1 (bir) liraya sabitlemiştik. Yasa gereği almamız gereken evsel atık ücreti bir yıl ertelendi. Bu sebeple Şubat sonu Mart başı çıkacağımız su sayaç okumalarında ücret 25 kuruş olarak tahakkuk edecektir. Basit bir hesapla 25 kuruş su ücreti, 19 kuruş ÇTV ile 44 kuruştan bir ton suyunuz ücretlendirilecek.
Bu dört ay toplu okuma yapsak da faturanız iki aylıktan çok daha az olacak.
Mart okumasından sonra bahar ve yaz aylarında içme suyu sorunu yaşamamak için tekrar meclisimizde belirlenen kademeli tarifeye döneceğiz.'
HABER MERKEZİ