KONYA VALİSİ ÖZKAN'DAN İLÇELERE ZİYARET

Konya Valisi Vahdettin Özkan ilçe ziyaretleri kapsamında Tuzlukçu,Yunak,Ilgın,Doğanhisar ve Çeltik ilçelerine ziyarette bulunarak yatırımları inceledi.


KONYA VALİSİ ÖZKAN'DAN İLÇELERE ZİYARET

TUZLUKÇU İLÇESİNE ZİYARET 

Vali Vahdettin Özkan başkanlığında Tuzlukçu Kaymakamlığı toplantı salonunda; İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, kurum amirleri, yatırım kurumları yetkililerinin katılımıyla İlçe ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda; Tuzlukçu ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle geçmiş olsun dilekleri iletildi. İl AFAD Müdahale Eylem Planı kapsamında ilçe düzeyinde de çalışılması hususu değerlendirildi. Bu anlamda kurulan sistemin özellikle iletişim noktasında önemli bir katkı sağladığı vurgulandı. Depremin ilk 10 dakikasında tüm kurumların hızlıca koordine olmasının önemine değinildi. Kırsal kalkınma konusunda Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) başta olmak üzere kurumların desteklerinden istifade hususu vurgulandı.Kaymakamlık ziyaretinin ardından Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa’yı ziyaret eden Vali Özkan, ilçeye yapılan mahalli müşterek ihtiyaçlar ve hizmetler ile koordinasyonu gerektiren konular hakkında bilgi alarak birlikte yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.
 

YUNAK İLÇESİNE  ZİYARET 

Konya Valisi Vahdettin Özkan, kaymakamlık ziyaretinin ardından Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan’ı ziyaret etti. Vali Vahdettin Özkan başkanlığında Yunak Belediyesi toplantı salonunda; İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, kurum amirleri, yatırım kurumları yetkililerinin katılımıyla İlçe ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda; kırsal kalkınma, sanayi alt yapısının iyileştirilmesi, ilçeye doğalgazın getirilmesi, çiftçilere yönelik eğitim ve rehberlik hizmetlerinin sunulması konuları istişare edildi. Toplantıda konuşma yapan Vali Özkan; “Yunak İlçemizin talepleri kamu kurumlarının koordinasyonuyla yürütülmekte ve yürütülmeye devam edilecektir” dedi.Vali Özkan Belediye ziyaretinin ardından Yunak İlçe Emniyet Amirliği ve Yunak İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. İlçe genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında bilgi alan Vali Özkan, kamu düzeninin sağlanması ve kişilerin can ve mal güvenliğini tesisinde önemli rol üstlenen kolluk görevlilerine kolaylıklar diledi.
HABER MERKEZİ

VALİ ÖZKAN’DAN ÇELTİK’E ZİYARET 

Konya Valisi Vahdettin ÖZKAN Çeltik Merkez Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Namaz sonrası vatandaşların taleplerini dinledikten sonra İlçe nüfusuna kayıtlı İçişleri Bakanlığında Mülkiye Başmüfettişi ve Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin KÖK’e babasının hakkın rahmetine kavuşmasından ötürü taziye ziyaretinde bulundu.Taziye ziyareti sonrasında  Vali Vahdettin ÖZKAN, ilçe Kaymakamı Yusuf Beran VURAN’ı ziyaret ederek ilçe faaliyetleri ve devam eden kamu yatırımları hakkında bilgiler aldı. Kaymakamlık makam ziyaretinin ardından kaymakamlık toplantı salonuna geçilerek Kaymakam Yusuf Beran VURAN, Belediye Başkanı Ali MEŞE ve ilgili kurum amirleri ile toplantı yaptı.Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıda; İlçe ekonomik durumu ve potansiyeli, İlçenin pandemi durumu, kırsal kalkınma projeleri,  kırsal turizm başta olmak üzere Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destekleri, sulama ile ilgili konular, belediyenin çevre düzenleme gibi çeşitli kamu yatırım talepleri değerlendirilerek istihdamın artırılması için yapılması gereken çalışmalar görüşüldü.Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çeltik Belediye Başkanı Ali MEŞE’yi ziyaret eden Vali ÖZKAN, ilçeye yapılan mahalli müşterek ihtiyaçlar ve hizmetler ile ilgili Belediye Başkanı Ali MEŞE’den bilgi aldı. Ayrıca  Vali ÖZKAN, Çeltik Belediyesi Yeni Hizmet Binası inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden yapılan çalışmalar ve kaydedilen aşama hakkında detaylı bilgiler aldı. 

DOĞANHİSAR'A ZİYARET 

Doğanhisar Kaymakamlığı toplantı salonunda Vali Vahdettin Özkan başkanlığında; İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, kurum amirleri, yatırım kurumları yetkililerinin katılımıyla İlçe ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda; İlçemizin ekonomik durumu ve potansiyeli, İlçemizin pandemi durumu, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından hazırlanan Kırsal Kalkınma Proje Setlerinin incelenmesi ve çalışılması, tarımsal verimlilik, bitkisel üretim, hayvansal üretim, kırsal turizm konularında Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) noktasında çalışma yapılması, zararlı madde bağımlılığı ile mücadele, İl Afet Müdahale Planının ilçe düzeyinde hazırlanması, gıda sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmalar istişare edildi.

ILGIN İLÇESİNE  ZİYARET 

Ilgın Kaymakamlığı toplantı salonunda Vali Vahdettin Özkan başkanlığında; İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, kurum amirleri, yatırım kurumları yetkililerinin katılımıyla İlçe ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda; İlçemizin ekonomik durumu ve potansiyeli, İlçemizin pandemi durumu, kırsal kalkınma projeleri, sanayi altyapısının iyileştirilmesi, tarımsal verimlilik, doğal değerlerin/yapının korunması konuları ile devam eden kamu ve özel sektör yatırımları değerlendirilerek istihdamın artırılması için yapılması gereken çalışmalar görüşüldü.Kaymakamlık ziyaretinin ardından Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş’ı ziyaret eden Vali Özkan, ilçeye yapılan mahalli müşterek ihtiyaçlar ve hizmetler ile koordinasyonu gerektiren konular hakkında bilgi alarak birlikte yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.
HABER MERKEZİ