ILGIN ŞEKER FABRİKASINDA ÜRETİM HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!

Türk-Şeker Ilgın Şeker Fabrikası ile ilgili üretimin durduğu haberini yalanladı. Açıklamada bu yıl 125 bin ton şekerin üretildiği dile getirildi.


ILGIN ŞEKER FABRİKASINDA ÜRETİM HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Türkşeker 2020/21 kampanya döneminde tahsis edilen 935 bin ton şekerin tamamını üretmiş ve ayrıca 127 bin ton da ihraç amaçlı C şekeri üretmiştir. Toplam üretilen 1 milyon 62 bin ton şekerin 125 Bin tonu Ilgın Şeker Fabrikasında üretilmiştir.
Pancarda Herhangi Bir Zayiat Olmadı!
28.01.2021 tarihinde şiddetli fırtınanın etkisiyle kireç ocağı kulesi zarar görmüştür. Söz konusu hasar fabrikanın bakım ve onarımla ilgili bir eksikliğinden değil zaman zaman hızı 110 km/saati bulan şiddetli rüzgârdan kaynaklanmıştır. Yerinde yapılan teknik inceleme neticesinde, iş sağlığı ve güvenliği açısından kampanya süresinin öngörülenden 10-15 gün erken bitirilmesi kararlaştırılmıştır. İlgili tarihte pancarın %90’ı işlenmiş olup işlenmeyen pancar ise herhangi bir çürüme olmaksızın diğer fabrikalara nakledilmiştir.Ilgın Şeker Fabrikası 2020/21 yılı kampanya döneminde 140 gün aralıksız üretim yapmış olup, yeni kampanya döneminde de üretimimiz devam edecektir. Ilgın Şeker Fabrikası’nın bulunduğu lokasyon ülkemizin en fazla pancar üretiminin yapıldığı bölgelerden biridir. Üretilen pancar fazla olduğu için her yıl komşu fabrikalara Ilgın Fabrikasından pancar nakli yapılmaktadır.
HABER MERKEZİ