ÇELTİK KAYMAKAMI OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Çeltik Kaymakamı Yusuf Beran VURAN Koronavirüs salgını ile ilgili tedbirlerin alınarak kademeli olarak başlatılan 2020-2021 Eğitim ve öğretim yılının 2. Döneminde okullara ziyarete devam ediyor.


ÇELTİK KAYMAKAMI OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Okul ziyaretleri kapsamında ilçemiz Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Çeltik Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çeltik Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Ziyareti sırasında Koronavirüs kapsamında alınan tedbirleri yerinde inceledi ve okullarda incelemelerde bulundu. Ardından sınıfları gezerek  öğrencilerle bir süre sohbet etti.  
Daha sonra öğretmen ve idarecilerle toplantı yapan Kaymakamımız Sayın VURAN; maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını hatırlattı ve eğitimin, pandemi sürecinde iyi yönetilmesi gereken en önemli alanlardan biri olduğuna işaret ederek, “Çocuklarımızın yaşam alanları tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsten dolayı kısıtlandı. Burada bizlere ve siz değerli öğretmenlerimize çok önemli görevler düşüyor. Geleceğe ilişkin çocuklarımızın umutlarını hayallerini canlı tutmamız lazım. Yaşam enerjilerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Velilerle birlikte iletişim içerisinde olarak onların çalışmalarını, yaşam enerjilerini ve hayallerini güçlü tutabilmek önemli. Dokunamadığımız bir çocuk bile kaybımızdır. İnşallah en kısa sürede diğer çocuklarımızı da okullarımıza alarak normal süreçte eğitim öğretime devam edeceğiz. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.
Kaymakamımıza okul ziyaretleri sırasında İlçe Jandarma Komutanı Çağatay ACAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Şube Müdürleri ve okul müdürleri eşlik etti. HABER / EBUBEKİR ARSLAN