CAMİ GÖREVLİLERİ ÇOCUKLARLA ÇEVRİMİÇİ BULUŞUYOR

Diyanet işleri Başkanlığının cami hizmetlerinden vatandaşların azami derecede istifade edebilmesini temin etmek, cami merkezli din hizmetlerindeki etkinlik ve verimliliği arttırmak amacıyla hazırladığı “cami görevlileri çocuklarla çevrimiçi buluşuyor” Projesi Akşehir Müftülüğünde de uygulandı.


CAMİ GÖREVLİLERİ ÇOCUKLARLA ÇEVRİMİÇİ BULUŞUYOR

Akşehir Müftülüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.  25.01.2021-12.02.2021 tarihleri arasında icra edilen üç haftalık  program 6 din görevlisi ve 39 öğrenci katılımıyla çok verimli bir şekilde tamamlanmıştır.
Hedef kitlesi çocuklar olan programın amacı; çocuklara milli-manevi değerleri öğretmek, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, İslam dininin temel bilgilerini kazandırmak, beş vakit namazı kılabilecek şekilde sure ezberi yaptırmaktı.
Din görevlileri olarak göz bebeklerimiz,  geleceğimizin umudu olan yavrularımıza Rabbimizi ve peygamberimizi tanıtmak, ibadet alışkanlığı kazandırmak ve güzel ahlakla donanmalarını sağlamak asli vazifemizdir. Medeniyetimizin düşünce kodlarını ve hayat veren ilkelerini bugünle buluşturmak ve çocuklarımızı geleceğe  bu kadim değerlerle en iyi şekilde hazırlamak zorundayız.
Bu bağlamda uygulan  projemiz aileler tarafından çok olumlu karşılanıp takdir edilmiştir. 3 haftalık çevrimiçi uygulamayla yapılan derslerimize düzenli katılım ve puanlamayla seçilen 1.lerimize özel, derslerimize katılan tüm Öğrencilerimize İlçe Müftümüz Ahmet KARDAŞ onları mutlu etme adına hediyelerimizi taktim etmiş ve  “Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor” projemiz sonlanmıştır.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN