KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ İLE ŞEHİTLER YÂD EDİLDİ

Akşehir Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında online olarak Kahramanlık Türküleri Konseri düzenlendi.


KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ İLE ŞEHİTLER YÂD EDİLDİ

Akşehir Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konser kapsamında Akşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Grubu tarafından Çanakkale Türküsü, Eledim Eledim Höllük Eledim, Karahisar Kalesi, Yemen Türküsü, Hey Onbeşli, Bir Sabahtan Yolum Düştü Gedile, Entarisi Aktandır, İzmir'in Kavakları, Genç Osman, Benden Selam Olsun Bolu Beyi' ne isimli Kahramanlık Türküleri seslendirildi.  
Akşehir Belediyesi’nin Youtube kanalında canlı olarak yayınlanan konser vatandaşlar tarafından ilgi görürken Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da “Bu anlamlı güne özel, Akşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Grubu’muz tarafından hazırlanan programda “Kahramanlık Türküleri” seslendirildi.  Grubumuzu tebrik ediyorum. Dilinize ve gönlünüze sağlık, duygularımızı kabarttınız. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Vatan uğruna gözünü kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha minnetle ve şükranla anıyorum. Mekânları cennet olsun” paylaşımında bulundu.
HABER MERKEZİ