ÖĞRENCİLER MEKTUPLA YÜREKLERE DOKUNDULAR

Sultandağı ilçesi Dereçine ve Yeşilçiftlik Ortaokulu öğrencileri, anlamlı bir etkinliğe imza atarak bakım merkezlerinde kalan büyüklerine mektup yazdılar.


ÖĞRENCİLER MEKTUPLA YÜREKLERE DOKUNDULAR

Dereçine İlkokulu, Yeşilçiftlik Ortaokulu ve Öğretmenler Dereçine Belediye Başkanını Ömer Yıldız’ı Makamında ziyaret ederek bakım evlerinde kalan büyüklerine yazdıkları mektup projesi üzerinde sohbet ettikten sonra Mektupları Sultandağı PTT şubesinden gönderdiler. Öğrenciler Büyüklerin pandemi sürecinde kendilerini yalnız hissetmeleri için böyle bir proje yaptıklarını belirtiler. 
"Size Bir Mektubum Var" adlı E-Twinning projesiyle Türkiye'den 11 okulun öncülüğünde sosyal sorumluluk projesi başlatıldığı bu proje kapsamında Askerlere, Bakım evlerinde kalan büyüklere,uzakta okuyan köy okulu öğrencilerine mektup yazarak kardeşliği pekiştirdiklerini belirttiler. 
SİZE BİR MEKTUBUM VAR 
PROJESİ NEDİR? 
Size Bir Mektubum Var  Projesinin bir sosyal sorumluluk projesi olduğu Engelli bakım merkezlerinde kalan insanlara mektup yazarak onların günlerini daha güzel, mutlu ve umutlu geçirmelerini sağlamak için çıkılan yolda Mektup yazmayı yaşatmak, amacın öğrencileri yazma yönüyle ve sosyal sorumluluk yönleriyle geliştirmek olduğu belirtildi. 
DÜNYAYI SEVGİ VE 
ESENLİK KURTARACAK 
Projeye ilişkin olarak Yeşilçiftlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni  Ali Karakaşlı:” "Size Bir Mektubum Var" adlı uluslararası projemizin "Mart Mektupları" etkinliği kardeş okulumuz Dereçine İlkokulu pırlanta öğrencileriyle; Dereçine Belediye Başkanı Sayın Ömer Yıldız'ın, Dereçine İlkokulu Müdürü ve ilçemiz Eğitim-Bir-Sen Başkanı Sayın Naci Dinçer'in katılımlarıyla gerçekleşti.  Bir iyilik hareketi olarak başlayan projemizin bu güzel etkinliği için bütün öğrencilerimize, Dereçine Belediye Başkanı Sayın Ömer Yıldız Hoca'mıza, Dereçine İlkokulu Müdürü Sayın Naci Dinçer Hoca'mıza, projemizin başından beri bize büyük destekler sunan Okul Müdürü'müz Sayın Mustafa Bozkurt Hoca'mıza sonsuz teşekkürler... Projemiz tüm heyecanıyla devam ediyor. "Size Bir Mektubum Var / Dünyayı sevgi ve esenlik kurtaracak." İfadelerine yer verdi. 
YAŞLILARIMIZLA 
ÇOCUKLARIMIZ  ARASINDA 
İYİLİK HAREKETİ 
Dereçine İlkokulu Müdürü Naci Dinçer ise : ““Toplumsal değerlere sahip çıkıldığı ve yaşatıldığı müddetçe bireyler daha mutlu ve huzurlu yaşayacak. Sevgi, saygı, hoşgörü gibi insani değerlerimiz bizim en büyük gıdamız. Bizi güçlü kılar, toplumsal ilişkilerimizi sağlamlaştırır. Bu proje ile giderek nesnelleşen insanlığa sevgiyi, şefkati, merhameti, samimiyeti, hoşgörüyü hatırlatmak, değerleri yaşatmak için küçük bir adım atmış oluyoruz. Bildiğiniz üzere üretim yönteminin ve çalışma sisteminin değişmesiyle birlikte hayat şartlarımız da değişti. Değişen hayat şartları dede, nine, torun etkileşimini zayıflattı. Kuşaklar arasındaki kültürel köprülerin yerini kalın perdeler, büyük duvarlar almaya başladı. Büyüklerle küçükler arasında tecrübe paylaşımı giderek azalıyor. Buna paralel olarak çocuklar ve yaşlılar arasında iletişim kopukluğu yaşanıyor. Biz de gördüğümüz bu gerçekten yola çıkarak yaşlılarımızla gençlerimiz arasında bir iyilik hareketi başlatmak istedik ve “Size Bir Mektubum Var” projesini geliştirdik."
Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız ise :” Dereçine Dereçine İlkokulu, Yeşilçiftlik Ortaokulu Öğrencilerimizi  ve Öğretmenlerimizi bu güzel projede Yaşlılarımızla çocuklarımız arasındaki iletişimi  koparmadıkları için tebrik ederim dedi. 
HABER / MEHMET İNCE