BAŞKAN ALTAY “İLÇELERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çeltik, Yunak, Tuzlukçu ilçelerini ziyaret ederek, ilçe belediye başkanları ve AK Parti İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi.


BAŞKAN ALTAY “İLÇELERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çeltik, Yunak, Tuzlukçu ilçelerini ziyaret etti.
Başkan Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında ilk olarak AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kahraman ile birlikte Çeltik Belediyesi’ni ziyaret ederek Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe ve AK Parti Çeltik İlçe Başkanı Hacı Zuhal ile bir araya geldi. 
Altay, “Bir taraftan devam eden işleri tamamlarken bir taraftan da yeni dönemin planlamasını yapıyoruz. Hizmet her zaman yeni bir hizmeti tetikler. Bu dönemde de Çeltiğimizi daha güzel günlere taşımak için hep birlikte gayret edeceğiz. Biz kendimizi bir kutlu davanın yolcuları olarak görüyoruz. Konyalılar olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar Çeltik bunu layıkıyla yapan ilçelerimizden birisi. Bundan sonra da aynı kararlılıkla biz hizmet yapmaya Çeltik de bize destek olmaya devam edecektir” dedi.
Daha sonra Yunak ilçesine geçerek Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ve AK Parti Yunak İlçe Başkanı Cahit Şekeroğlu ile görüşen Başkan Altay, göreve yeni seçilen Başkan Konak’a görevinde başarılar diledi.
Yunak’a hem hükümetin hem de Büyükşehir Belediyesi’nin önemli yatırımlar yaptığını kaydeden Başkan Altay, “Büyükşehir olarak bugüne kadar Yunak’a 102 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Hem ilçe belediyemiz hem Büyükşehir Belediyemiz inşallah Yunak’ın geleceğinin çok daha güzel olması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Konyalılara ne yapsak borcumuzu ödemiş olmayız. Konya hiçbir zaman başımızı öne eğdirmedi, Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında patimize ve bizlere çok yüksek bir destek verdi. Yunaklı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ardından Tuzlukçu’da AK Parti İlçe Teşkilatı’nda İlçe Başkanı Mevlüt Turpçu ve partililerle buluşan Başkan Altay, iştisarelerde bulundu. 
KONYA HUZUR İÇİNDE SÜRECİ YÜRÜTÜYOR
Yaptığı ziyaretlerde belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla 2021 yılı yatırım programlarını değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Altay, “Özellikle KOSKİ’miz ilçelerimizde çok önemli yatırımlara imza atacak. Kanalizasyon eksiklerimizi, içme suyu problemlerimizi çözmek için ciddi bir yatırım yapıyoruz. Ayrıca ilçelerimizin alt yapı eksikleri olan yollarla ilgili konuları paylaştık. Pazar yerleri inşa ediyor, kamulaştırma çalışmaları yapıyoruz. İlçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Konya, hakikaten birlikte huzur içerisinde ve güçlü bir şekilde bu süreci yürütüyor. İlçelerimizin kalkınması için önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Hayırlı olsun.” diye konuştu.
Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe ve AK Parti Tuzlukçu İlçe Başkanı Mevlüt Turpçu da kendilerine her zaman destek olan Başkan Altay’a teşekkür etti. HABER MERKEZİ