HALK RAMAZAN PİDESİNİ ÇOK SEVİYOR

Akşehir'de Ramazan ayında sofraların vazgeçilmezi olan pide, yoğun talep görüyor. Ramazan pidesi almak için vatandaşlar fırınların önlerinde iftar saatlerinde kuyruk oluşturuyor.


HALK RAMAZAN PİDESİNİ ÇOK SEVİYOR

Eşsiz bir lezzete sahip olan Ramazan pidesi tüketmek isteyen vatandaşlar, özellikle iftar saatinin öncesinde fırınlara akın ediyor. Fırınların önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşların, sosyal mesafe kurallarına uyduğu görülüyor. Ramazan pidesine vatandaşların talep göstermesi ise fırıncı esnafının da yüzünü güldürüyor.
“RAMAZAN PİDESİNİ ÇOK SEVİYORUZ”
Ramazan pidesinin benzersiz bir tada sahip olduğunu belirten vatandaşlar “Her Ramazan ayında aranan lezzetlerin başında pide gelir. Bizler de birçok vatandaş gibi Ramazan ayında pide alıyoruz. Ramazan pidesine yoğun bir talep var. Bu talepten dolayı fırın önlerinde uzun kuyruklar oluşuyor. Ramazan ayının sonuna kadar pideye talep olur.” dedi. Pide kuyruğunda koronavirüse karşı en önemli tedbirlerden biri olan sosyal mesafe kuralına dikkat çeken Fırıncılar: “Vatandaşlarımızın sosyal mesafe kuralına uygun olarak pide sırasını beklediğini görüyoruz. Her zaman vatandaşlar olarak bu virüsten kurtuluncaya kadar sosyal mesafe kuralına uyalım. Tüm tedbirlere uyarak virüsü hep birlikte yenip Ramazan Bayramı’na virüsten kurtulmanın sevinci ile girmek nasip olur” diye konuştu.
HABER / MEHMET İNCE