ÇELTİK'TE ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

Çeltik İlçe Kaymakamı Yusuf Beran VURAN gaziler ve şehit yakınları ile Covid-19 önlemleri dikkate alınarak ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek kaymakamlık konutunda iftar yemeğinde bir araya geldi.


ÇELTİK'TE ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

Akşam ezanı okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı ve dualar edildi. Davette, Kaymakam VURAN yapmış olduğu konuşmada "Şehitlerimiz ve Gazilerimiz için ne yaparsak yapalım borcumuzu ödememiz mümkün değildir. Şehitlik Makamı, geldiğimden beri söylediğim gibi, tüm makamlardan daha evlâdır. Her zaman için inşallah Şehit ve Gazilerimize layık bir devlet olma yolunda ilerleyeceğiz. Kahramanlarımızın bıraktıkları mirasa ve emanetlere ilelebet sahip çıkacağız. Bu Ramazan ayında şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve yakınlarını ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyduk. Devletimizin, bu aziz vatan uğruna gövdesini düşmana siper eden şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizin yanında olduğunu belirtmek isterim.  Devletimizin kapıları tüm vatandaşlarımıza olduğu gibi kıymetli gazi ve şehit yakınlarına da sonuna kadar açıktır. Rabbim, inşallah bu mübarek ayın hayırlara vesile olmasını nasip eyler. Rabbim, yaptığımız bütün duaların, ibadetlerin, oruçların sevabını memleketi için canını siper eden şehit ve gazilerimizin amel defterlerine yazsın inşallah. Ben bir kez daha bizleri yalnız bırakmayıp geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum." dedi. İftar yemeğinin yenmesinin ardından Kaymakam VURAN tarafından Şehit yakınlarına ve Gazilere hediye verilerek program sonlandırıldı. 
Düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Yusuf Beran VURAN, İlçe Emniyet Amiri Olcay YILDIRIM, İlçe Jandarma Komutanı Çağatay ACAR, İlçe Müftüsü Abdullah BIÇAKCI, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdiresi Meryem SEVİNÇ, Şehit Aileleri ve Gaziler katıldı.
HABER /EBUBEKİR ARSLAN