AKŞEHİR'DE 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

Akşehir'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli faaliyetler yapıldı.


AKŞEHİR'DE 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında İlk olarak Saat:10.00 da İlçe Milli Eğitim Müdür V. İbrahim GÜLCÜ tarafından, Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunuldu.
Akşehir Sevgi Evlerindeki çocuklara  Akşehir Kaymakamlığı tarafından hazırlanan hediyeler verildi.
İlkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yapma ve şiir yazma yarışmasında dereceye giren öğrenciler belirlenmiş , ileriki günlerde ödül töreni yapılacaktır.
Veliler ve öğrenciler tarafından evler ve binalar bayraklar ile donatıldı.
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu 23 Nisan Mesajında şu ifadelere yer verdi: " Milli irade mirasını 101 yıldır büyük bir onur ve gururla taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluş yıldönümünü kutluyor; ortak umudumuz ve yarınlarımız olan sevgili çocuklarımızın bayram coşkusunu hep birlikte paylaşıyoruz.
Her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101’inci yıl dönümünü hüzünlü bir şekilde kutluyoruz. İnşallah yakın bir gelecekte yaşanan salgın son bulur ve öğrencilerimizle önceki yıllarda olduğu gibi bayramımızı büyük bir coşku ve heyecanla yeniden kutlarız.
Çocukların yüzündeki tebessümün kıymetini çok iyi bilen bir milletin fertleri olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, bu eşsiz bayramı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.
Çelenk Sunma Törenine pandemi tedbirlerine göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.
HABER / MEHMET İNCE