TAM KAPANMADA PAZAR YERİNDE DENETİM YAPILDI

İçişleri Bakanlığının Genelgesi kapsamında Cumartesi günleri verilen izin dolayısıyla Pazar yerlerinde pazarcı esnafları tezgâh açtı.


TAM KAPANMADA PAZAR YERİNDE DENETİM YAPILDI

Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile birlikte pazar yerinde denetimlerde bulundu.
Perşembe Pazarı, Gazi Pazarı, Yarenler Pazarı’nın açılmasına Belediye tarafından izin verildi. Semt pazarında ise kurallara uyularak satıcılar satış yaparken vatandaşlar daise alışveriş yapabildi.Pazar yerlerinde sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapılmasına izin verildi. Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ise pazar yeri girişlerinde önlem alarak alışverişe gelen vatandaşları kontrollü olarak alana aldı. Zabıtanın yanısıra polis ekipleri de pazar yerlerinde sık sık devriye gezmek suretiyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol etti.
Yapılan tam denetimle ilgili konuşan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kural ve tedbirlere yönelik Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Protokol üyeleri ve Zabıta ekiplerimizle pazar yeri içerisinde gerçekleştirdiğimiz Sigara içmemeleri, maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesi konusunda denetim ve uyarılarda bulunduk.
Vatandaşlarımdan bir ricam zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını istiyorum. Evde durduğumuz sürece bu tehlikeden uzak durmuş olacağız” dedi. 
HABER MERKEZİ