ULUSLARARASI AKŞEHİR NASREDDİN HOCA ŞENLİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

5-10 Temmuz tarihleri arasında bu yıl altmış ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği ile ilgili olarak bir değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı.


ULUSLARARASI AKŞEHİR NASREDDİN HOCA ŞENLİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Pandemiden dolayı yapılacak etkinler ile ilgili katılımcıların fikir ve görüşlerinin alındığı toplantıda, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından bir açılış konuşması yapıldı. 
Başkan Akkaya, pandemi salgınında ülkemizde durumun iyiye gittiğine değinirken, konser gibi etkinlikler ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadığına değinerek, Haziran ayının 10’unda hükümetin kısıtlamalarla ilgili bir yeni bir toplantı yapıp açıklama yapacağını belirtti.
Katılımcılara; özellikle konser ve tiyatro gibi etkinliklerin bu yılda yapılıp yapılmaması yönünde görüşlerinin sorulduğu toplantıda, katılımcıların büyük çoğunluğu bu yılda pandemiden dolayı konserlerin yapılmaması, konser ve  tiyatroların yapılması durumunda ise pandemi kurallarına uyularak kısıtlı bir şekilde yapılması yönünde görüş belirttiler. 
Geçen yıl yapılan etkinliklerin bu yılda yapılması, bazı ilave etkinlikler ile içeriğin genişletilmesi istenirken, şenlik zamanı yapılan panayırın bu yılda yapılmaması yönünde görüş ortaya çıktı.
Ayrıca yine bu yıl pandemiden ve ürün azlığından dolayı Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’nin de yapılmaması yönünde de görüş belirtildi.
Toplantı sonunda katılımcılara teşekkür eden Başkan Akkaya, fikir ve düşünceleri değerlendirerek hükümet tarafından yapılacak yeni kısıtlama açıklamasının ardından konser ve tiyatro gibi etkinliklerin yapılıp yapılmayacağına karar verileceğine değinip, geçen yıl yapılan etkinlikler ve benzerlerinin bu yılda yapılacağını kaydetti.Akşehir Kültür Merkezinde yapılan toplantıya, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özdemir, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Nasreddin Hoca ile ilgili dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, STK temsilcileri, oda başkanları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. 
HABER MERKEZİ