BÜLENT KESKİN’İN YENİ ROMANI“MERİÇ’İN SULARI KANAYINCA” YAYIMLANDI

Yazar Bülent Keskin’in “Meriç’in Suları Kanayınca”adını verdiği yeni romanı yayımlandı.


BÜLENT KESKİN’İN YENİ ROMANI“MERİÇ’İN SULARI KANAYINCA” YAYIMLANDI

Yaptığı açıklamada; bu kitabının yayımlanan sekizinci romanı olduğunu belirten yazar,bu eserinde de bazı gerçek olaylardan esinlenerek roman kurgusunu oluşturduğunu söyledi. Balkan Harbi’nin hemen öncesinde Meriç Nehri’nin kenarındaki Edeköy’de, Sofulu’da hayatını sürdürenleri, Dedeağaç’ta nelerin planlandığını, o coğrafyada yıllarca kendi hâllerinde yaşamalarına müsaade edilen Bulgar ve Rumlar ile mevzu Türkler olunca oralarda yaşamamalarına rağmen Bulgar Ordusunda bir birlik oluşturacak kadar oraya koşarak gelen Ermenilerin neler yaptıklarını anlatmaya çalıştığını belirtti. Kitabın arka kapağındaki “Belki de 1913’ün ilkbaharında Meriç kenarında açan gelincikler kırmızı renklerini; Rum çeteleri, Ermeni komitacıları ve Bulgar askerlerinin hep birlikte Edeköy’de kadın, çocuk, yaşlı demeden yaptıkları soykırım yüzünden hayatlarını kaybeden Türklerin kanından almışlardır!” ifadesinin ise sanki kapak resmindeki gelinciklerle özdeşleştiği anlaşılıyor.  
Bülent KESKİN, “Meriç’in Suları Kanayınca” kitabını ve diğer kitaplarını Kitapyurdu, D&R,İdefix, Kitapambarı, Kitapseç, Babil, Kırmızı Kedi, BKM, Kidega gibi tanınmış birçok internet kitap satış sitesinden ve kitapçılardan temin edilebileceğini ifade etti. 
BÜLENT KESKİN KİMDİR? 
1973 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve Ortaokulu Konya’nın Kadınhanı İlçesinde okudu. Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesinden 1991 yılında Sağlık Memuru olarak mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Fen‐Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünü bitirdi. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans yaptı. Farklı kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarında değişik görevlerde bulundu. Makale, şiir ve denemeleri basın‐yayın organlarında yayınlandı. “Gönül Alan”, “Gönül Veren”, “Hüzün Kaldı Geriye”, “Dünyanın Ortasındaki Şehbal”, “Yüreğimi Yaktıkları Sene 1915”, “Bayatkulu’nun Sırrı” ve “Çalın Davulları” isimlerinde yayımlanmış yedi romanı vardır.
HABER MERKEZİ