BÖLGE PAZARI HAREKETLİ GEÇTİ VATANDAŞ PAZARA AKIN ETTİ

Perşembe günleri Akşehir'de kurulan halk pazarı hareketli bir gün geçirdi.Sebze meyve alışverişinden balık veya kuru gıda alışverişine kadar birçok ihtiyacını Perşembe günleri pazardan karşılamayı seven vatandaşlar, bu haftada Perşembe pazarını doldurdu.


BÖLGE PAZARI HAREKETLİ GEÇTİ VATANDAŞ PAZARA AKIN ETTİ

Bölge pazarı olan Perşembe  pazarı hareketli günlerine tekrar kavuştu. Çevre köy ve kasabada ki vatandaşların da sık olarak kullandığı Bölge açısından ticari anlamda önemli bir yere sahip olan Perşembe pazarı'nda köylerden ve kasabalardan gelen binlerce vatandaş  Koronavirüs tedbirlerini alarak alışveriş yapıyor. Pazarcılar ürünlerin fiyatlarında genel olarak fazla bir artışın olmadığını belirtirken, ihtiyaçtan kaynaklı olarak yine de vatandaşın alışveriş trafiğinden memnun olduklarını belirtti.Ekonomik olarak halk rahatlasa da bizler de rahatlasak diyen pazar esnafı, daha verimli günler arzuladıklarını vurguladı. Yaz aylarına Halk Pazarı'nda hareketlilik gözlerden kaçmadı.
PAZARCILAR SICAK SOĞUK  DİNLEMEDEN İŞ BAŞINDA
Soğuk sıcak hava dinlemeden vatandaşlara hizmet götürmek için sokak sokak tezgâh açan pazarcı esnafı ekmeğini adeta taştan çıkarıyor.                                                                                  
YÜKSEK  FİYATLARDAN
 ONLAR DA ŞİKÂYETÇİ
Fiyatların yüksek olmasının onları da etkilediğini ifade eden Pazar Esnafı: “ Pazar markete göre biraz daha uygun Ama şu durumda bütün fiyatlar pahalı sebze ve özellikle yeşillikle beraber tavan yaptın meyve ucuz.  Marketlerde fiyatları artınca vatandaşlar pazara daha fazla rağbet göstermeye başladı.  Pazara günlük taze sebze meyve gelir marketlerdeki gibi değil.  Artık poşet Parası olan yok bizde, fiyatlar da normal,   kaliteli ürünleri satıyoruz ve Koronavirüs tedbirlerimizi alarak vatandaşa hizmet veriyoruz.  ürünlerimiz markete göre daha kaliteli O yüzden müşteriler pazarı daha çok tercih ediyor.” Şeklinde konuştu.
HABER / MEHMET İNCE