“İYİLİK PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR”

Nene Hatun Anaokulunda “İyilik Paylaştıkça Çoğalır” isimli eTwinning Projesi kapsamında sergi açılışı gerçekleştirildi.


“İYİLİK PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR”

Nene Hatun Anaokulunda “İyilik Paylaştıkça Çoğalır” isimli eTwinning Projesi kapsamında,Nene Hatun Anaokulu, Engili Hasan Doğan İ.O, Çamlı Şehit Yaşar Soylu İ.O.ortaklığında düzenlenen serginin açılışı İlçe Kaymakamı Ahmet Sait KURNAZ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros TOPALOĞLU,Şube Müdürleri,Okul Müdürleri ve Velilerin katılımlarıyla yapıldı.
Proje;Okul temelli olup, Ekim ve Haziran ayları arasında, salgın koşullarında okulların açık olduğu süre zarfında, ortak olan bütün okullarda koordineli bir şekilde yürütülmüştür.
Öncelikle sınıflarda paylaşma ve yardımlaşma değeri üzerinde durularak sanat etkinlikleri, drama, hikaye, kukla gösterileri, şiir okuma, oyun-oyunlaştırma gibi Okulöncesi Eğitimi Programındaki kazanımları vermeye yönelik etkinlikler yapıldı. Ayrıca projede çocuklara e güvenlikle ilgili bilgilendirmeler yapılmış olup, öğrenciler kendi seviyelerine göre web 2 araçları da kullanmışlardır. Proje öğretmenleri ve öğrencileri online görüşmeler ile iletişim halinde oldu. Projede alınan hedefler doğrultusunda evde ebeveynlerin çocuklarına paylaşma ve yardımlaşma konusunda olumlu tutum geliştirmelerine destek olmak için Nene Hatun Anaokulu Rehber öğretmeni tarafından bütün velilere bir online seminer düzenlemiş olup, Velilerle Oyuncak Yapımı Etkinlikleri düzenlendi.
Akşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Projenin uygulanmasını sağlayan proje ortakları okul müdürlüklerine teşekkür etti. 
HABER / MEHMET İNCE