BİSİKLETTEN AKŞEHİR MANZARALARI FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURULARI SÜRÜYOR

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Akşehir Belediyesi ve AKFAD (Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği) tarafından birlikte düzenlenen "Bisikletten Akşehir Manzaraları" konulu fotoğraf yarışmasına başvurular sürüyor.


BİSİKLETTEN AKŞEHİR MANZARALARI FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURULARI SÜRÜYOR

Avrupa Hareketlilik Haftası 2021 yılı sloganı olan “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” kapsamında Akşehir’de bisiklet kullanımını teşvik etmek, bisikleti fotoğraf sanatı ile birleştirmek, Akşehir’de bisikletli ulaşıma ve güvenliğe dikkat çekmek, kent içinde otomobiller sebebiyle bisikletlilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirmek, bisiklet kültürünü artırmak ve bu konuda farkındalığı artırmanın amaçlandığı yarışmada 18 Eylül 2021 ve 15 Ekim 2021 tarihleri arasında çekilen fotoğraflar ile yarışmaya katılabilinecek.
14 yaşından gün almış Akşehir’de ikamet eden herkesin katılabileceği yarışmaya gönderilecek eserlerin Akşehir ilçe sınırları içerisinde çekilmiş olması gerekiyor. Akşehir ilçe sınırları dışında ikamet edenler yarışmaya katılamayacak. Yarışmaya katılacak fotoğraflar; cep telefonu, fotoğraf makinesi veya drone ile çekilebilirken, fotoğraflarda siyah-beyaz veya renkli sınırlandırması da olmayacak.
Yarışma başvuruları 18 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 15 ekim 2021 tarihine kadar https://forms.gle/tT6hGxRWdD5HwE3m8 adresinden yapılacaktır. Başvurular sadece https://forms.gle/tT6hGxRWdD5HwE3m8  üzerinden yapılacak olup, elden ya da posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz sayılacak.
Yarışmanın jürisi; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile AKFAD fotoğraf sanatçıları Berna Büyükerdem, Celil Geçer ve Cafer Barış’tan oluşurken yarışmada ilk üç dereceye girenlere birer bisiklet ve bisiklet kaskı armağan edilecek.
Yarışmanın sonuçları 20 Ekim 2021 tarihinde açıklanırken, ödül töreni ise 21 Ekim 2021 tarihinde yapılacak.
Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye, Akşehir Belediyesi resmi internet sitesindeki https://www.aksehir.bel.tr/v2/duyurular/tum-duyurular/33-kultur-ve-sosyal-isler-mudurlugu/1169-fotograf-yarismasi linki üzerinden ulaşılabiliniyor.
HABER MERKEZİ