BU BAĞIŞ AYAKTA ALKIŞLANIR

Ağaçlandırma çalışmaları ile Akşehir'e büyük katkı sağlayan Lütfi Bostanoğlu'nun oğlu , Yük. Şehir ve Bölge Plancısı Dr. Özer Bostanoğlu ailesinin üç kuşak birikimini Akşehir Akademisine bağışladı.


BU BAĞIŞ AYAKTA ALKIŞLANIR

Akşehir Akademisinden yapılan açıklamada; "Üç kuşağın birikimi. 
Kültür, edebiyat ve yaşamın her alanına dair..
Hepsi birbirinden değerli on bine yakın kitap...
Ankara 'da ikamet eden , merhum Lutfi Bostanoğlu 'nun emaneti ve oğlu,  Yük. Şehir ve Bölge Plancısı Dr. Özer Bostanoğlu hemşerimiz  tarafından bu kültür hazinesi Akşehir Akademisi Vakfı 'na bağışlanmıştır. Üstelik Ankara 'dan Akşehir 'e nakliye ücreti de kendileri tarafından karşılanarak...
Yönetim kurulumuz ve tüm mütevellilerimiz adına gönülden şükranlarımı sunuyorum. İlk etapta vakfımızın minnet duygularının küçük bir nişanesi olarak Akademi binamızın duvarına  bağışçılarımız arasına kendilerinin isimleri eklenmiştir. 
Bu çok değerli kitaplar Perkün Kütüphanesi içinde hak ettiği özel önemde yerini alacak ve okuyucuları ile buluşacaktır.  Bunun ötesinde bu kadar değerli ve anlamlı bağış ile unutulmaz hizmetleri  karşılığında Bostanoğlu Ailesinin ziyadesiyle layık olduğu değerlendirme Akşehir Akademisi Vakfı 'nın  vefalı sorumluluğundadır." ifadelerine yer verilirken, bağış büyük beğeni topladı.
HABER / MEHMET İNCE