OKULLARDA ÖNLEMLER ALINIYOR

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu Milli Eğitim Şube Müdürleri ile birlikte okul ziyaretlerini sürdürüyor.Okullarda önlemlerin alındığı görülüyor.


OKULLARDA ÖNLEMLER ALINIYOR

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Gülcü ile birlikte Nasreddin Hoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini  ziyaret ederek eğitim öğretim faaliyetlerini, Covid-19 önlemlerini inceledi. Akşehir  İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu ziyaret ettiği okullarda bazı sınıfları da ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Tuvalet, lavabo, bahçe, oyun alanları, mesafe aralıkları, dezenfektan ve maske durumlarını da yerinde inceleyen Topaloğlu okullarda önlemlerin alındığını yerinde gördü. Okullarda alınan önlemlerden memnuniyetini dile getiren Topaloğlu  “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda gereken tüm çalışmaların eksiksiz yapılmasını istedi.
Başarının arttırılmasında öğretmenlere büyük görev düştüğünü ifade eden Topaloğlu , “Eğitim yolculuğunun en önemli faktörü öğretmendir. Öğretmenlerin asli görevi öğrencilerin bu yolculukta öncelikle kendini tanımasını ve kendi yeteneklerini keşfetmesini sağlamaktır. Her şeyden önce milli ve manevi değerlerine saygılı, doğru ve güzel insan yetiştirmektir.” dedi.
Okul idarecileri ve öğretmenlerle de bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu  taşıma faaliyetleri, uzaktan eğitim, okul ihtiyaçları ile eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Topaloğlu'nun merkez ve mahalle okul ziyaretlerinin ve incelemelerinin süreceği öğrenildi. 
HABER MERKEZİ