AKŞEHİR'DE ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle Akşehir Tarık Buğra İlkokulunda tören düzenlendi. Öğrencilerin karne sevinci yüzlerinden okunuyordu.


AKŞEHİR'DE ÖĞRENCİLERİN  KARNE SEVİNCİ

Akşehir’de bin 242 anasınıfı ve anaokulu, 4 bin 882 ilkokul, 4 bin 790 ortaokul, 5 bin 783 lise öğrencisi karne heyecanı yaşadı. Törene katılan ilçe protokolü ile birlikte çocuklara karnelerini dağıtan Akşehir Belediye Başkanı Salih  Akkaya, öğrencileri tebrik ederek, tatili iyi değerlendirip bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulundu.Akşehir’in eğitim başarısı alanında Konya ilçeleri arasında merkez ilçelerden sonra ilk sırada yer aldığına değinen Başkan Akkaya, Akşehir Belediyesi olarak eğitim alanında üzerlerine düşen ne varsa yapmaya devam edeceklerinin de altını çizdi. Başkan Akkaya Yarıyıl Tatiliyle ilgili olarak; " Sevgili öğrenciler! Bir dönemlik çalışmanın sonunda; size verilen emeğin değerini bilerek çalıştınız, koştunuz, mücadele ettiniz, sonuçta başarılı olarak tatili hak ettiniz. Tatilin; dinlenmek, eğlenmek kadar  kendinizle barışık, eksikleri, aksayan yönleri bir kez daha gözden geçirerek geleceğe yeni bir enerji ile başlamanın planlamasını yapacağınıza inanıyorum.  Her dönemde olduğu kadar bu dönemde de  daha çok kitap okumalısınız. Çalışmak kadar tatili de en iyi şekilde değerlendireceğinize, 2. dönem daha da başarılı olacağınıza inanıyorum. Tatilin, yeni bir güç, yeni bir heyecan getirmesi  temennisi ile sizleri 2. dönemde sağlıklı ve enerji dolu olarak özlemle bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.  
ÜÇÜZLER AYNI ANDA KARNE HEYECANI YAŞADI 
Tarık Buğra İlkokulu  3. sınıfında eğitim gören Ebrar Oğur, Elif Su Oğur ve Eymen Oğur isimli üçüz kardeşlerde aynı anda karne heyecanı yaşadı. karne dağıtımı sonunda Akşehir Belediyesi tarafından mobil ikram çeşmesiyle öğrencilere çikolatalı süt ikram edildi. Tarık Buğra İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine; Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaaddin Barbaros Topaloğlu,veliler ve öğrenciler katıldı.  HABER / MEHMET İNCE