AKADEMİK'TEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇAĞRI

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) Kulübü soğuk kış günlerinde sokak hayvanları için çağrıda bulundu.


AKADEMİK'TEN SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇAĞRI

Akademik Kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sıra sizde... Bizde bişeyler yapmak istiyoruz diyorsaniz hiç bir şey için geç değil, biz hazırız.
AKADEMİK Kulübümüze sizden gelecek;
Yem, Ekmek, Sofralarınızdan artan Katı ve Sıvı Mamaları bizlere getirerek sizin yerinize bizler dağıtalım.
Bu dünya yalnız bize ait değil. İçinde yaşadığımız evreni aynı zamanda hayvanlarla paylaşıyoruz. Doğadaki her şeyin bir görevi olduğu gibi hayvanlar da tabiatın olmazsa olmaz parçalarıdır.
Kış mevsiminde doğada yaşayan hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Kış şartlarının ağır olması açlık şartlarına teslim olan hayvanları, hızla zayıflıyor ve bir noktadan sonra normal fonksiyonlarını sürdüremeyerek hastalıklara, parazitlere yenik düşüyor ya da ölüyor.
Bizimle olmak ister misiniz..?
Çocuklara küçük yaştan itibaren hayvan sevgisi aşılamak her anne babanın görevi olmalıdır. Her çocuk hiç değilse sokak hayvanlarına bir tas su vermenin mutluluğunu mutlaka yaşamalıdır. HAYVANLAR İNSANI KARŞILIKSIZ SEVERLER. .
Lokanta, yurt, aşevi gibi yerlerden kalan yemekleri toplayabilir, paket mama alabilir yada en azından bir paket sigara parasına 1 çuval ekmek alarak bize katılır ve doğaya bırakarak beslememelerini sağlar ve onları yaşatabiliriz.
Yaşam alanlarını daraltarak hayatlarını gasp ettiğimiz DOSTLARIMIZI besleyecek ve bir nebze olsun kendimizi affettirmeye çalışacağız.
Yem Mama gibi yiyecekleri bırakabileceğiniz yerler;
Koşuyolu üzerinde bulunan ÖZMAR Market, Koşuyolu Pide Fırını
İrtibat: bayram ÇİNİ: 05426763468
Paylaşım yapabilirsiniz çok kişiye ulaşılabilir." 
HABER / MEHMET İNCE