AK PARTİ MKYK ÜYESİ SERT: TÜRKİYE BUGÜN KENDİNE İMRENİLEN BİR ÜLKE KONUMUNA GELDİ

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK), 25. Ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili Dr. Hasan Sert Akşehir Belediyesi’ne gelerek Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile görüştü. Ziyarette AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu’da hazır bulundu.


AK PARTİ MKYK ÜYESİ SERT: TÜRKİYE BUGÜN KENDİNE İMRENİLEN BİR ÜLKE KONUMUNA GELDİ

Kendisinde Akşehirli olduğunu ve Akşehir’e bir ziyaret için geldiklerini belirten MKYK Üyesi Sert “Akşehir bizim anavatanımız, doğduğumuz yer. Köyümüz, yurdumuz burası bizim. 1961 yılında Akşehir’in Savaş Köyü olan şimdi Savaş Mahallesi diye geçen yerde doğduk. Akşehir Belediyesi’ne Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya Beye ve İlçe Başkanımız Abdurrahman Çardakoğlu Beye bir ziyarette bulunalım istedik. Kendileri de bize zaman ayırdılar, bunun için teşekkür ediyorum” dedi.
Son 10 Yılda Dünyadaki 10 Büyük Projeden Altısını Türkiye Yaptı
MKYK Üyesi ve eski AK Parti İstanbul Milletvekili olarak İstanbul’da Akşehir’i temsil ettiğini belirten ve siyasetin hep birlikte ekip işiyle yapılarak başarıya giden bir olgu olduğunu söyleyen Milletvekili Sert “Dolayısıyla bu hizmet yolunda, hem bulunduğumuz yerelde, hem de ülke genelinde başarılar için çalışmamız lazım. Türkiye güzel şeyler yapıyor, büyük ataklar yaptı. Özellikle şu son yirmi yılda gerçekten olağan üstü çalışmalar çıkarttı. Bütün dünyanın gözünü kamaştırır bir hale geldi. Birleşmiş Milletler kayıtlarına göre dünyada 206 var olan ülke var. Bu 206 ülkenin içerisinde şu son 10 yılda, dünyada yapılmış olan 10 büyük projenin altısını Türkiye yapmış. Bu çok önemli bir şey. Amerika, Japonya, Çin, Rusya gibi kuvvetli ekonomiye ve potansiyellere sahip ülkelerin olduğu yerde, son 10 yılda, dünyadaki yapılan 10 büyük projenin altısını yapmak bir ekip işidir. İlçe başkanı, belediye başkanı, yerel yönetim, genel yönetim, merkezi hükümet, merkezi yönetim, bunların hepsinin el birliğiyle, oluşturmuş olduğu akılla, oluşturmuş olduğu sinerjiyle bu projeler yapılıyor” dedi.
Geçtiğimiz hafta Çanakkale’de olduklarını söyleyen Milletvekili Hasan Sert “Gördük ve hep beraber şahit olduk ki, dünyanın en büyük asma köprüsünü inşa etmek ve açmak nasip oldu” dedi. Elliye yakın ülkede çalışma ve gezme imkânı bulduğunu ve bu ülkelerde neler yapıldığını da gördüğünü söyleyen Hasan Sert “Türkiye eskiden başkalarına imrenen bir ülkeyken bugün kendine imrenilen bir ülke konumuna geldi. Bu ekip çalışmasının bir başarısıdır. Sizlerin bir başarısıdır, hepimizin bir başarısıdır. Bu başarıyı yere düşürmeden götürmemiz lazım. Bu başarıyı götürebilmek içinde 2023 seçimleri gerçekten çok önemli. Belki yüz yılın bir seçimi olacak diyebiliriz. Türkiye’nin bu büyüme hamlelerinin, kalkınma hamlelerinin, bu koşuşturmasının bir kesintiye uğramaması lazım. Türkiye’de güzel şeyler oluyor ve bunu daha da ileriye götürmemiz lazım. 2023 seçimleri bizim için bir ölçüdür ve en önemli basamaklardan birdir. Sadece Akşehir’imizde değil bütün ülkemizde bunun idrakine varıp, bu güzel çalışmaların devamını sağlamak lazım. Halkımız Allah’a şükür bilinçli. İnsanlar zorluklara rağmen ülkede; huzurun, istikrarın, kalkınmanın, gelişmenin kesintiye uğramamasını istiyor. Bu sıkıntılı dönemin bütün dünya milletlerinde de yaşandığını görüyor. Onun için bizim ülkemize, hükümetimize, iktidarımıza, devletimize sahip çıkmamız lazım. Bunu da 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar yüksek bir oyla, destekle seçilmesi ile gerçekleştireceğiz. İnşallah bunu da başaracağımıza eminim” diye konuştu.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da Milletvekili Hasan Sert’e ziyareti için teşekkür ederek “Sağ olsun kendileri Akşehir’imize zaman ayırdılar. Bir sıla-i rahim ziyareti yaptılar. Kendileri zaman zaman gelirler ve bizleri ziyaret ederler. Her zaman Akşehir’imiz adına, Akşehir’imizin gelişmesi adına verdikleri destekler içinde kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu “Kendileri vekilliği döneminde ve Merkez Karar Yürütme Kurulu’nda aldığı görevler çerçevesinde hiçbir zaman Akşehir’imizi yalnız bırakmamıştır. Gece gündüz bir sıkıntımız ya da isteğimiz olduğunda vekilimizin kapısını çalıyoruz, Allah ondan razı olsun” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ