GENÇLİK MERKEZİNE MAVİ KAPAK DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Akşehir Gençlik Merkezinde ‘Genç Dönüşüm’ projesi kapsamında ‘mavi kapak' toplama kampanyası ile ortopedik engellilere umut olunuyor.


GENÇLİK MERKEZİNE MAVİ KAPAK DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Kampanya ile engelleri birlikte aşmaya çalışıyor, engelli kardeşlerinin yüzünde tebessüm olmaya çalıştıklarını kaydeden yetkililer, sıfır atık timi gönüllüsü gençlerle topladıkları kapakların geri dönüşümüne katkı sağlayarak doğanın zarar görmesinin de önüne geçmeye çalıştıklarını söyledi.
Ortopedik engelli bireyin tek başına hareket etmesini, özgürce gezmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilmek adına Akşehir Gençlik Merkezi olarak mavi kapakları geri dönüşüme göndererek onlar için tekerlekli sandalye temin ettiklerini ifade eden yetkililer, “İçtiğiniz su şişesinin ya da damacananın, zeytinyağınızın, meşrubatınızın kapağını atmak yerine biriktirirseniz sizler de engelli vatandaşlarımızın hayatlarına özgürce devam etmelerine yardımcı olabilirsiniz. Umuda ortak olduğun yolda, iyi ki birlikte yürüyoruz” diye konuştu. Gönüllülük Kulübü üyeleri tarafından mavi kapak toplama etkinliğinin devam edeceği belirtilirken, Akşehir ilçesindeki gençleri bu tür faaliyetlere katılmak için davet ettiler. HABER / MEHMET İNCE