TARIK BUĞRA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ KARDEŞ OKULU SEVİNDİRDİ

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, Bir Kardeş Okulu Daha Sevindirdi. Yapılan etkinlik kapsamında, Akşehir Ilıcak Mahallesi'nde bulunan Ilıcak İlkokulu ve Ortaokulunun tüm kademelerindeki öğrencilerine okuma kitabı hediye edildi.


TARIK BUĞRA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ KARDEŞ OKULU SEVİNDİRDİ

Hediye edilen kitaplarla birlikte her iki okulun öğrencileriyle okul bahçesinde yarım saatlik okuma etkinliği düzenlendi. Okuma etkinliğinin ardından yine her iki kardeş okulun öğrencileri hep birlikte sokak oyunları oynadı. Böylece öğrencilerin özellikle son dönemlerde dijital oyun ve ortamlara yoğun ilgi göstermesine karşılık sokak oyunu kültürünün yeniden canlandırılmasına katkı sağlandı. Oyun saatinin ardından öğrencilere yemek ve tatlı ikramı yapılarak etkinlik sonlandırıldı. Düzenlenen etkinlikte öğrencilerde yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik, okuma ve oyun kültürü gibi alanlarda farkındalık oluşması sağlandı. 
Okul Müdürü Cevat Bozgöz yaptığı açıklamada şunları aktardı: "Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi olarak yine son derece anlamlı ve özel bir etkinliğe imza attık. Kardeş okul öğrencilerimizin okuması, oynaması, eğlenmesi, yemesi, içmesi adına düzenlediğimiz bu geniş kapsamlı etkinlik her iki okulun öğrencilerinde de dayanışma ve yardımlaşma kültürü oluşmasına katkı sağladı. Etkinliğimizde bize eşlik eden İlçe Şube Müdürümüz Emrullah Öztürk'e, etkinliğimizi kolaylaştıran Ilıcak İlkokulu/Ortaokulu idareci ve öğretmenlerine, etkinliği düzenleyen ve yöneten Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine; Müdür yardımcılarımız Serkan Oğuz ve Tuncay Ertan'a; ekipte görevli öğretmenlerimiz İbrahim Önder, Bilge Gürlek Madran, Hediye Seven, Şenay Birim ve Burcu Totan'a; büyük küçük demeden katkı sağlayan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim."
HABER / MEHMET İNCE