“Selvi Boylum Az Boyalım” Adlı Tiyatro Oyunu Akşehirli İzleyici İle Buluştu

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Şenlik kapsamında Akşehir Kültür Merkezi’nde her akşam birbirinden güzel tiyatro oyunu da izleyiciyle buluşuyor.


 “Selvi Boylum Az Boyalım” Adlı Tiyatro Oyunu Akşehirli İzleyici İle Buluştu

Emre Özmen’in yazdığı ve Evren Duyal’ın yönettiği “Selvi Boylum Az Boyalım” adlı tiyatro oyunu, Akşehir Kültür Merkezi’nde Akşehirli izleyici için perde açtı.

2 perdelik komedi türündeki oyunda; Yeşilçam Sineması’ndan aşina olunan tiplemeler ve klişelerin yer aldığı karakterler üzerinden trajikomik olaylar anlatıldı. Ünlü tiyatrocu Ahmet Çevik’in de oyuncu kadrosunda yer aldığı oyun, seyirci tarafından ayakta alkışlandı.

Gençliğinde assolist olma sevdasındaki bir annenin gerçekleştiremediği hayalini kızı üzerinde kullanması, ancak kızının mahallede sevdiği bir gençle aşk yaşaması ve evlenmek istemesini konu alan çeşitli entikalar ve müzikle dolu komedi oyunu sonunda Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, tiyatro oyuncularına teşekkür ederek Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya adına bir plaket takdim etti.

Tiyatro sanatçısı Ahmet Çevik’te kendilerini Akşehirli seyirciyle buluşturan Başkan Akkaya’ya teşekkürlerini iletti.