Halk Oyunu ve Dansları Ekiplerinden Başkan Akkaya’ya Ziyaret

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Şenliği kapsamında Akşehir’de çeşitli yerlerde ve meydanlarda gösterilerini sergileyen Halk Oyunları ekipleri Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı ziyaret etti. Ziyarette Akşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Yahya Yıldız ile Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü İbrahim Öncel’de hazır bulundu.


Halk Oyunu ve Dansları Ekiplerinden Başkan Akkaya’ya Ziyaret

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Nasreddin Hoca Şenliği’ne katıldıkları için tüm ekiplere teşekkür eden Başkan Akkaya; Pandeminin ardından yerli ve yabancı halk dansları ekipleri ile şehrin her tarafının rengarenk olduğunu, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden bir çok kültürü ve rengi Akşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Akkaya Akşehir, tarihi ve kültürü hakkında da bilgiler verdi.

Halk Oyunu ekipleri sözcüleri de Akşehir’de bulunmaktan ve burada gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek Başkan Akkaya’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler. Çok güzel bir organizasyon olduğunu, çok iyi ağırlandıklarını belirten sözcüler, özellikle yemeklerin harika olduğunu ifade ettiler.

Halk Oyunu ekipleri, Başkan Akkaya’ya çeşitli hediyeler sunarken Başkan Akkaya’da ekiplere şenliğe katkılarından ötürü birer plaket takdim etti. Ziyaret sonunda tüm ekipler ve Başkan Akkaya bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.