ILGIN’DA, TÜRKİYE’YE ÖRNEK SAĞLIK YATIRIMI

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç beraberindeki hizmet başkanları ile birlikte Ilgın’da incelemelerde bulundu.


ILGIN’DA, TÜRKİYE’YE ÖRNEK  SAĞLIK YATIRIMI

Ilgın Kaymakamı Aytekin Yılmaz ve Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş’ı makamında ziyaret eden Prof. Dr. Koç, sağlık alanında göstermiş oldukları duyarlılık ve destekleri nedeni ile Kaymakam Yılmaz’a ve Başkan Ertaş’a teşekkür etti. 
Belediye Başkanı Ertaş ile birlikte devlet hastanesinin eski arsası üzerinde yapımı tamamlanan ve içerisinde sağlıklı hayat merkezi, ilçe sağlık müdürlüğü, acil sağlık hizmetleri istasyonu ile aile sağlığı merkezinin yer aldığı sağlık tesislerini ziyaret eden Prof. Dr. Koç, buralarda sunulan sağlık hizmetleri hakkında İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdülmuttalip Sarı’dan bilgiler aldı. 
‘Hastalığa Değil, Sağlığa Yatırım’
Hizmet vermeye başlayan ‘Sağlıklı Hayat Merkezi’nin sunduğu sağlık hizmet çeşitliliği sayesinde vatandaşların hayatını kolaylaştıracağını belirten Prof. Dr. Koç, “İçerisinde Beslenme Danışmanlığı Birimi, Çocuk Gelişim Danışmanlığı, Psikososyal Danışmanlık Birimi, Çocuk ve Ergen Sağlığı Birimi, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi, Sigara Bırakma Danışmanlığı gibi birimlerin yer aldığı bu tesisimiz sunduğu olanaklarla Ilgın’lı vatandaşlarımızın her türlü derdine derman olmaya çalışacak” dedi. Hastane bahçesinin de ‘Sağlıklı Yaşam Parkı’ olarak Ilgın’lı vatandaşlar için bir cazibe noktası olacağını söyleyen Prof. Dr. Koç, sağlık tesisinin her yönü ile Türkiye’de örnek bir proje olduğunu vurguladı. 
Ilgın 1 No’lu Fatih Aile Sağlığı Merkezi ile yeni yerinde hizmet sunmaya başlayan 2 No’lu Camiatik Aile Sağlığı Merkezlerini de ziyaret ederek incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, görev başında bulunan sağlık çalışanları ile de sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu. Prof. Dr. Koç, sağlık tesislerinden hizmet alan hasta ve yakınlarına da geçmiş olsun temennilerini iletti. Ilgın’da acil sağlık hizmeti sunan iki istasyonunda yenilendiğini ve çok daha modern şartlarda hizmet sunduğunu belirten Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezi ve acil sağlık hizmetleri istasyon ziyaretlerinin ardından Ilgın Devlet Hastanesi’ne geçerek burada görev yapan hastane yöneticileri,  doktorlar ve kliniklerden sorumlu sağlık çalışanları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Ilgın Devlet Hastanesi’nin kendi rolündeki sağlık hizmetlerini başarı ile yerine getirdiğini ifade eden Prof. Dr. Koç, tüm çalışanlara teşekkür etti. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı tarafından yapılan sunumun ardından katılımcıların istek ve çözüm önerilerini dinleyen Prof. Dr. Koç, acil servis, poliklinik, yataklı servis, ameliyathane, doğumhane, diyaliz ve yoğun bakım işleyiş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik düzenlemeler konusunda Hastane Başhekimi Uz. Dr. Mehmet Uçar ve katılımcılar ile fikir alış verişinde bulunarak Ilgın programını tamamladı.
HABER MERKEZİ