ILGIN'DA FESTİVAL COŞKUSU MUSTAFA CECELİ KONSERİYLE SONA ERDİ

Ilgın Belediyesi tarafından düzenlenen 15. Kaplıca, Sağlık, Kültür ve Turizm Festivali’nde 5 gün dolu dolu geçti. Ünlü sanatçılar Işın Karaca ve Mustafa Ceceli’nin unutulmaz anlar yaşattığı festivalde düzenlenen etkinlikler de tam not aldı.


ILGIN'DA FESTİVAL COŞKUSU MUSTAFA CECELİ KONSERİYLE SONA ERDİ

Tarihi, doğası, kültürü ve şifalı kaplıcalarıyla tanından Ilgın’da 15. Ilgın Kaplıca, Sağlık, Kültür ve Turizm Festivali sona erdi.
Uzun yıllardır düzenlenemeyen Ilgın festivaline ilk günden itibaren yoğun katılım sağlandı. Konyadan Gelenler Akşehirden  Çevre İlçelerden ve Ilgından  Büyük Bir Katılımın Gerçekleştiği Festivalde çocuklara, gençlere ve ailelere yönelik sergiler, konserler, konferanslar, çocuk şenlikleri gibi etkinlikler düzenlendi. Ilgın Belediyesi tarafından “Kaplıca, Sağlık, Kültür ve Turizm” temasıyla düzenlenen festival; Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretleri’nin Kaplıcalara gelişinin temsiliyle başladı. Beş gün süren festivalde Işın Karaca ve Mustafa Ceceli sahne aldı.Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş festival ile ilgili olumlu yönde dönüşler aldıklarının vurgusunu yaparak “ Şehrimize yakışır bir festival programını tüm hemşehrilerimize hitap edecek şekilde yoğun bir katılımla tamamladık. Festival boyunca emeği geçen tüm katılımcılarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Daha kapsamlı ve daha büyük olacak olan 16. Ilgın Kaplıca, Sağlık, Kültür ve Turizm festivalinde buluşmak üzere şehrimizi ziyaret eden tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
HABER MERKEZİ