LÖSEMİYE YENİK DÜŞEN DOKTOR SELİN, 3'ÜNCÜ İLİK NAKLİ İÇİN HAZIRLIK YAPIYORMUŞ

Eskişehir İl Ambulans Servisinde doktor olarak göreve başlayan Selin Gizem Kıreli (31), işe giriş sağlık taramasında lösemi olduğunu öğrendi. Mesleğini yapamadan lösemi tedavisine başlayan Kıreli, yaklaşık 1 yıllık mücadelesinin ardından hayatını kaybetti.


LÖSEMİYE YENİK DÜŞEN DOKTOR SELİN, 3'ÜNCÜ İLİK NAKLİ İÇİN HAZIRLIK YAPIYORMUŞ

Eskişehir  İl Ambulans Servisinde geçen yıl ilk ataması yapılıp göreve başlayan Selin Gizem Kıreli'nin işe başlarken yapılan sağlık tarama sırasında lösemi hastası olduğu tespit edildi. Hemen tedavisine başlanan Kıreli'nin hastalığının çok hızlı ilerlediği belirlenirken; Ankara'daki özel bir hastaneye yatırıldı. Yaklaşık 1 yıl süren tedaviye rağmen Kıreli bugün hayatını kaybetti. Eskişehir İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala, Selin Gizem Kıreli için taziye mesajı yayınlayarak, Eskişehir İl Ambulans Servisinde çalışan ekip arkadaşımız Dr. Selin Gizem Kıreli kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Eskişehir 112 ailesi adına merhumeye Cenab-ı Haktan rahmet; kederli ailesi ve camiamıza sabırlar dileriz dedi.Eskişehir’de geçen yıl doktor olarak göreve başlarken yapılan sağlık taramasında lösemi teşhisi konulan, dün ise yaşamını yitiren Selin Gizem Kıreli’nin (31) tedavi sürecinde babasından ve kardeşinden ilik nakledildiği, bu kez de annesinden ilik nakli için hazırlık yaptığı ortaya çıktı.Eskişehir İl Ambulans Servisi’nde geçen yıl ilk ataması yapılan Dr. Selin Gizem Kıreli’ye iş için yapılan sağlık taramasında lösemi teşhisi kondu. Hemen tedavisine başlanan Kıreli’nin hastalığı çok hızlı ilerleyince Ankara’daki özel bir hastaneye yatırıldı. Yaklaşık 1 yıl süren tedaviye rağmen Kıreli  hayatını kaybetti.

BABASI TEDAVİSİ İÇİN EVİNİ SATILIĞA ÇIKARMIŞ 

Selin Gizem Kıreli’ye, tedavi sürecinde belirli aralıklarla babası ve erkek kardeşinden alınan ilikler nakledildi. Bu kez annesi Leyla Kıreli’den 3’üncü ilik nakli için hazırlık yapan Selin Gizem Kıreli’nin tedavisi için babası Mehmet Kıreli’nin evini satılığa çıkardığı öğrenildi. Ancak 3’üncü nakil gerçekleştirilemeden Kıreli, yaşamını yitirdi.

Lösemi hastası kızı İrem Tuzcu ile oda arkadaşı Selin Gizem Kıreli’nin cenazesine katılan Bülent Tuzcu, “Gizem, benim kızımla birlikte Bayındır Hastanesi'nde ilik nakli olmuştu. İkinci kez ilik nakli oldu. Kızımın oda arkadaşıydı.İkisi beraber bayağı uzun bir müddet birlikte kaldı. Kızımın nakli başarılı geçti fakat Gizem'i kurtaramadık. Kızımla beraber cenazeye geldik. ‘İlla gidecek misin kızım’ diye sordum. Zaten kardeşi gibi görüyor. Her ikisi de kardeş gibi. Yan yana yattılar. ‘İlla gideceğim ben onu yalnız bırakmayacağım. Yanına kadar gideceğim göreceğim" dedi. O şekilde geldik biz de” dedi.

TOPRAĞA VERİLDİ 

Doktor Selin Gizem Kıreli’nin cenazesi, memleketi Konya’nın Doğanhisar ilçesi Yenice Mahallesi’ne getirildi. Cenazeye Kıreli'nin ailesi, akrabaları ve meslektaşları katıldı. Kıreli, Eski Camii de kılınan cenaze namazının ardından Yenice Mahalle Mezarlığı’na gözyaşlarıyla defnedildi.