ILGIN OSMANLI KENT MEYDANI PROJESİ ÖDÜL ALDI

Kent & Başkan Dergisi’nin her yıl düzenlediği, tüm Türkiye’yi kapsayan online anketi ile Türkiye’nin başarılı büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanları belirlendi.


ILGIN OSMANLI KENT MEYDANI PROJESİ ÖDÜL ALDI

Bu kapsamda Ilgın Belediyesi’nin Osmanlı Kent Meydanı projesi de Kent Başkan Dergisi tarafından yapılan online oylama sonucunda ödül almaya hak kazandı.
Ödül törenin de açıklamalarda bulunan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, "Lala Mustafa Paşa Külliyesi ile Pir Hüseyin Bey (Ulu) Cami çevresinde kalan bölgeyi kamulaştırıp, gerekli çevre düzenlemelerini yaparak şehrimize değer katacak bir Kent Meydanı oluşturmak için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına yaptığımız başvurular neticesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile 25.12.2019 tarih ve 30989 sayılı resmi gazete yayımlandı.
Osmanlı Kent Meydanı’nın yapılacağı alanda hak sahipleri ile kesin görüşmelerimizi ve ihale hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ait bu iki eserimizin arasında oluşturulacak bu meydan ile medeniyetler arasında bir köprü kurmuş olacağız.
Toplam 27 kategoride 960 projenin değerlendirildiği; Kent ve Tasarım kategorisinde ilk beş proje arasına giren Osmanlı Kent Meydanı projemizin ödülünü tüm hemşehrilerimiz adına alıyoruz.” dedi.
ILGIN OSB ÇALIŞMALARI DA BAŞLADI
Başkan Ertaş Ilgın’a vizyon katacak proje çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğinin vurgusunu yaparak, "İhaleye çıkmak için gün sayılan Osmanlı Kent Meydanı projemizin yanı sıra, 111.182 metrekare alanda yapılacak olan Ilgın Millet Bahçesi projemizin yapımına başladık. Ilgın Organize Sanayi Bölgemiz için ön başvuruları alarak sanayisiyle anılan bir Ilgın inşa etmek için aralıksız olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 150kW Kapalı Sebze Pazarı GES projemizi tamamlayarak devreye almaya hazırlanıyoruz. D-300 karayolunu şehrimiz adına daha verimli kullanmak için faaliyete geçireceğimiz Ilgın Vagon Kafe ve yapımını tamamladığımız Ilgın Belediyesi Halk Ekmek Fırını’nın açılışlarını yapmak için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Hedefimiz her anlamda kalkınmış bir Ilgın inşa etmektir” dedi.
HABER MERKEZİ