AKŞEHİR FEN LİSESİ YKS’YE DAMGASINI VURDU

Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi 2022 YKS yerleştirme sonuçlarına göre hem bireysel hem de genel başarı istatistikleri ile zirveyi kimseye kaptırmadı.


AKŞEHİR FEN LİSESİ YKS’YE DAMGASINI VURDU

YKS puan türlerinde sayısal alanda Türkiye 78.si ,eşit ağırlık alanında Türkiye  271.si, yabancı dil Türkiye 310.su,yine sayısal alanda Türkiye 515.si ve Türkiye 1163.sü olarakbüyük bir başarıya imza attılar.Akşehir Fen Lisesi 22 öğrencisini tıp fakültesine ,16 öğrencisini mühendislik fakültelerine,4 öğrencisini diş hekimliğine,3 öğrencisini eczacılığa,2 öğrencisini hukuk fakültesine,1 öğrencisini Boğaziçi  işletmeye,2 öğrencisini öğretmenliğe,2 öğrencisini de veterinerlik-siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler-hemşirelik bölümleri olmak üzere toplam 52 öğrencisini üniversiteye  yerleştirdi.
Okul Aile Birliği Başkanı Mehtap Ayaz konuyla ilgili olarak :”Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi olarak 2022 yılı YKS sonuçlarında hem bireysel hem de genel anlamda  ülkemizin en güzide üniversitelerine öğrencilerimizi yerleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.Sayısal alanda öğrencimiz Zehra Zarife Şahin hem sayısal alanda Türkiye 78.si olarak hem de yabancı dilde Türkiye 310.su olarak göğsümüzü kabartmıştır. Eşit ağırlıkta ise Ahmet Tuğrul Öztaş Türkiye 271.si ,Bilal Emre Kılıç sayısal Türkiye 515.si ,Mevlüt Mustafa Koşar ise Türkiye 1163.sü olmuşlardır. Farklı üniversitelere yerleşen öğrencilerimizin dışında ilk 20000 ‘de 5 öğrencimiz ve ilk 30000’de 8 öğrencimiz ve ilk 40000’de 7 olmak üzere toplam 20 öğrencimiz üst sıralarda yer almasına rağmen tercih yapmamıştır.
Akşehir Fen Lisesi olarak elde ettiğimiz bu başarıda büyük bir özveri gösteren öğrencilerimizi ,bu başarının mimarı öğretmenlerimizi ve idari kadroyu  ,desteğini esirgemeyen velilerimizi yürekten kutlarım.Her alanda zirveyi hedefleyen ve bunu da fazlasıyla başaran bir kurum olarak sadece bu bölgede değil ülke genelinde adından söz ettiren bir okul olacağımızdan asla şüphe etmiyorum “dedi. 
HABER / MEHMET İNCE