YUNAK'TA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Yunak ilçesinde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 12 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladı.


YUNAK'TA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Yeni eğitim öğretim yılının ilk  günü ilk dersine Hacı Tekin Ilkokulunda katılan Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşçan  yeni eğitim öğretim yılı sevinçlerine ortak oldu. Öğrencilerin okula başlama sevinci yüzlerinden okunuyordu. 
İŞCAN "ÜLKEMİZİ GELECEĞE GÜVENLE TAŞIMANIN BİRİNCİ ŞARTI EĞİTİMDİR"
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası vesilesiyle yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: 
“Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada; ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken velilerimiz de çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır.
Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir.Ülke olarak ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, sorgulayan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir. Cumhuriyetimizin 100. yılına eğitim sistemimizdeki ilerlemeye paralel olarak eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına tüm öģretmenlerimizle birlikte aşkla, şevkle ve fedakarca çalışacağımızın bilinmesini isterim.Bu düşüncelerle; 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle “İlköğretim Haftası”nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılı bir yıl diliyorum.” 
Bu arada Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, öğrenciler için toplam 136 milyon yardımcı kaynak hazırlandı. Bu yıl ilk kez eğitim öğretim yılının başında ders kitaplarıyla birlikte verilecek yardımcı kaynaklar okullara gönderildi. Öğrenciler, dün  başlayan yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde sıralarının üzerinde ücretsiz ders kitaplarının yanında yardımcı kaynakları da gördü. 
2022-2023 eğitim öğretim yılı ilk ara tatili 14-18 Kasım 2022'de yapılacak. Öğrenciler için 23 Ocak-3 Şubat 2023'te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023'te ise ikinci ara tatil dönemi olacak. Eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023'te sona erecek.
HABER / SERKAN AKGÖL